Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzde en etkileyici olan bölge gözlerdir. Bu yüzden makyajda mutlaka gözlerin vurgulanması gerekiyor. Ancak kadınların makyajda en çok zorlandığı bölüm de gözler...

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Yüzde en etkileyici olan bölge gözlerdir. Bu yüzden makyajda mutlaka gözlerin vurgulanması gerekiyor. Ancak kadınların makyajda en çok zorlandığı bölüm de gözler oluyor. Peki, göz makyajı nasıl yapılır? Nereden başlamalı, hangi ürünleri kullanmalısınız? Öncelikle makyaj yapmaya yeni başlayanlara eyeliner yerine göz kalemi kullanmalarını öneriyoruz. Çünkü göz kalemi kullanımı daha rahat bir malzemedir. Eliniz alıştıktan sonra eyeliner kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Eğer göz altlarınızda morluklar ya da halkalanma yoksa aydınlatıcı kullanmanıza da gerek olmaz. Göz makyajı için ihtiyacınız olan ürünler far, göz kalemi ve maskaradan ibaret. Bu ihtiyaçlarınızı indirimli göz makyajı ürünleri arasından karşılayabilirsiniz. Ancak olabildiğince bitkisel içerikli ürünlere yönelmenizde fayda olacak. Bu noktada önerimiz Yves Rocher’nin kozmetik ürünlerini seçmenizdir. Çünkü markanın ürünleri yüksek kalite düzeyinde, bitkisel, kolay akmıyor ve kullanımı da oldukça pratik. Bu konuya birazdan döneceğiz. Şimdi yeni başlayanlar için göz makyajının nasıl yapıldığını aktaralım.

  Yeni Başlayanlar İçin Göz Makyajı

  Gözlerinize ince bir tabaka halinde seçtiğiniz bir renkte far sürün. Aplikatör yerine far fırçası kullanmanızda fayda olacak. Farı gözlerinizin dış bölümünde, kaşlarınıza doğru hafifçe taşırabilirsiniz. Sonrasında yine ince bir hat şeklinde, kirpik diplerinden başlayarak göz kalemi sürün. Son olarak maskara ile kirpiklerinizi belirginleştirin. Etkileyici bakışlara sahip olmak işte bu kadar kolay!

  Şimdi gelelim marka ve ürün seçimini nasıl yapmanız gerektiği konusuna! Yves Rocher’i önermemizin pek çok nedeni var. En önemlisi kozmetik ürünleri bitkisel içeriklerle hazırlıyor olmasıdır. Makyaj malzemelerinin ciltte bıraktığı hasarı minimuma indirgemek için bitkisel ürünleri kullanmanızda fayda var. Ayrıca markanın ürünleri internet üzerinden kolaylıkla temin edilebiliyor. Yılın çeşitli dönemlerinde yüksek oranlarda indirimler de uygulanıyor. Bu sayede göz makyajı için büyük bir bütçe ayırmanız gerekmiyor.

  Makyajda en zor temizlenen göz makyajıdır. Markanın ürünleri bu bakımdan da yüz güldürüyor. Göz makyajı temizleyici ile gözlerinizi tamamen arındırmanız mümkün olabiliyor. göz makyajında oldukça geniş bir renk seçeneği yelpazesi sunması da önemli bir özellik. Ten renginize, kıyafetinize ya da göz renginize en uygun tonları Yves Rocher ürün serileri içerisinde hemen bulabiliyorsunuz. İnternetten markanın ürünlerine hemen göz atabilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?