Fırtına’nın İlk Hasar Raporu Açıklandı

Malatya Büyükşehir Belediyesinden Yapılan Açıklamada, 06 Ocak 2015 Salı Günü Sabah Saatlerinde Başlayan Fırtınada Çok Sayıda Maddi Hasarlı İhbar Yapıldığı ve Yapılan...

Fırtına’nın İlk Hasar Raporu Açıklandı

  Büyükşehir Belediyesinden Yapılan Açıklamada, 06 Ocak 2015 Salı Günü Sabah Saatlerinde Başlayan Fırtınada Çok Sayıda Maddi Hasarlı İhbar Yapıldığı ve Yapılan İhbarlara Anında Müdehale Edildiği Açıklandı.

  Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, 6 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan nedeniyle, şehrin değişik bölgelerinden 100 civarında çatı uçması, çatı tuğlalarının düşmesi; yangın, ağaç devrilmesi, elektrik direklerinin devrilmesi, pano, levha ve güneş enerji panellerinin devrilmesi şeklinde ihbar alındığı bildirildi.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Fen işleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, yapılan ihbarlara anında müdahale edildiği belirtildi.

  Fırtına’nın İlk Hasar Raporuda Açıklandı:
  1 İş Yerinde Yangın
  1 Apartmanda Yangın
  32 Adet Çatı Uçması ve Çatı Tuğlalarının Düşmesi
  15 Adet Ağaç Devrilmesi
  96 Adetde Pano, Levha, Elektrik Direği ve Güneş Enerji Panellerinin Uçması

  Nedeniyle Yapılan İhbarlara Müdahale Edilerek, Yaşanan Sıkıntıların Kontrol Altına Alındığı Açıklandı.

  İzinler İptal Edildi:
  Yaşanan olağanüstü durum nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda izinlerin iptal edildiği, izinli personellerin de göreve çağrıldığı ve 90 kişilik ekiple ihbarlara müdahale ettikleri Belirtilirken. Verilen bilgilere göre, gün içerisinde yapılan ihbarlar sırasında Emniyet Müdürlüğü ile Aksa Elektrik ekipleri de yoğun bir şekilde Büyükşehir Belediyesi ekiplerine destek verdikleri Açıklandı.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. murat dedi ki:

   Geçmiş olsun insanlarımıza, gerçi belediye hasarları karşılayacakmış buna şükür..