Filistin İle İsrail Arasında Kalıcı Ateşkese Varıldı

Filistin İle İsrail Arasında Kalıcı Ateşkese Varıldı. Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Filistin İle İsrail Arasında 7 Temmuzdan Bu Yana Devam Eden...

Filistin İle İsrail Arasında Kalıcı Ateşkese Varıldı

  İle Arasında Kalıcı Ateşkese Varıldı.

  Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Filistin İle İsrail Arasında 7 Temmuzdan Bu Yana Devam Eden Savaşta Artık Sona Gelindiğini ve Kalıcı in Aracılığıyla Sağlandığını Bildirdi.

  Sözcüsü Ebu Zuhri; Filistinli Gruplar İle İsrail Arasında Kalıcı Ateşkesin Sağlandığını ve Filistinli Grupların İsrail’e Karşı Büyük Bir Zafer Kazandığını Açıkladı.

  İsrail; Kalıcı Ateşkesi Kabul Ettiğini Açıkladı.

  İsrailli Yetkililer’de Mısır Öncülüğünde Yapılan Müzakerelerde Anlaşma Sağlandığını Doğruladı Ancak Anlaşmaya Dair İlgili Maddelerin İlerleyen Günlerde Açıklanacağını Belirtti.

  Filistin’de Halk Sokaklara Çıktı.

  Filistin Halkı 51 Günlük Savaşın Zaferini Sokaklarda Hamas ve El Fetih Bayraklarıyla Coşkuyla Kutladı. Kutlamalarda Bazı Hamas Yetkilileri İsrail’in Yenilmezliğinin Kırıldığını ve Filistin Direnişi’nin Yanı Sıra Halkın Sabrı ve Dualarıyla Zafere Ulaştıklarını Açıkladı.

  Kalıcı Ateşkesin Maddeleride Yayınlandı.

  Mısır‘ın Ara Buluculuğuyla Sağlanan Kalıcı Ateşkesin Anlaşılan Maddeleri Mısırlı Yetkililerce Yayınlandı.

  Anlaşmaya Varılan Maddeler; İle İsrail Arasındaki Sınır Kapılarının Açılması, İnsani Yardımların ve Yapı Malzemelerinin ’ye Geçişine İzin Verilmesi, Denizde Avlanma Alanının 6 Mile Çıkarılması ve Diğer Konularda Taraflar Arasındaki Dolaylı Müzakerelerin Devam Etmesi.

  Kahire’de Devam Eden Ateşkes Görüşmelerinde İsrail ile Filistinli Gruplar Arasında Varılan Anlaşma Gereği Bugün Saat 19.00’da Kalıcı Ateşkes Başlanmıştır. İsrail’in 7 Temmuz’da Başlattığı ve 51 Gün Süren Saldırılarında 2 Bin 143 Filistinli Hayatını Baybetmiş, 10 Bin 918 Kişide Yaralanmıştır.
  kaynak

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. ismet dedi ki:

   Insallah bir daha aralarinda savas olmaz

  2. Sermet dedi ki:

   O kadar kişi öldü birde ateşkes sağlandı diyorlar

  3. Derya dedi ki:

   lanetlenmiş olan İsrail’e ateşkes mi fayda edicek.
   Yine öldürür Allah’sızlar..

  4. Anti İsrail dedi ki:

   Ateşkes olsa ne olacak onlarca masum insan katletildi :S

  5. Esma dedi ki:

   Sonunda iyi bir haber duyduk, Umarız tekrardan insanlar ölmez yazık günah bunca insana.

  6. rabia dedi ki:

   Sonunda varılan bir ateşkes ama neye yarar onca insan, çocuk hayatlarını yitirdikten sonra. İsrail Allahından bulsun inşallah.