Etkinlik Kontrol Listesi

Bir etkinlik düzenlemek istediğinizde kusursuz bir çalışma yapmanız gerekiyor. Etkinliğin içeriği sanatsal, kültürel ya da iş odaklı olabilir. Önemli olan planlanan etkinliğin...

Etkinlik Kontrol Listesi

  Bir etkinlik düzenlemek istediğinizde kusursuz bir çalışma yapmanız gerekiyor. Etkinliğin içeriği sanatsal, kültürel ya da iş odaklı olabilir. Önemli olan planlanan etkinliğin hiçbir sorun yaşanmadan, planlandığı şekli ile gerçekleştirilmesi olduğundan hazırlık aşaması büyük önem taşıyor. Pek, hazırlık aşamasında nelere dikkat edilmeli ve hangi kontroller yapılmalı?

  full_7498055

   

   

  Katılımcı Listesi

  Öncelikle etkinliğe kimlerin katılacağını titizlikle belirlemeniz ve etkinlik öncesinde de mutlaka katılımcı sayısını gözden geçirmeniz gerekiyor. Etkinliğe katılacak kişilerin hazır bir isim listesini elinizde bulundurmaya özen gösterin. Bu sayede eksik katılımcıları tespit edebilir ya da son anda bazı isim değişikliklerine gitmeniz gerektiğinde bunu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaka Kartı Kontrolü

  Katılımcılar için çoğu zaman yaka kartı hazırlığı yapılmıyor. Ancak etkinlik esnasında görevli olan personel ve konuşmacılar için mutlaka yaka kartı hazırlanması gerekir. Yaka kartında isim ve görev ya da unvan yazılı olabilir. Yaka kartı kontrolünün gerçekleştirilmesi etkinliğin güvenliği açısından da son derece önemli. Ancak çok geniş katılımlı etkinliklerde kimlik ile giriş yapılması gibi alternatif yöntemler de tercih edilebiliyor.

  Yedek Konuşmacılar Belirleyin

  Etkinlik öncesinde konuşmacılar belirlense de mutlaka bir gün öncesinde konuya dair son bir görüşme yapılması gerekiyor. Son anda konuşmacılardan birinin rahatsızlanması, istenmeyen bir kaza yaşanması ya da ulaşım aracının saatini kaçırması gibi pek çok nedenle konuşmacılardan biri ya da bazıları etkinliğe katılamayabilir. Bu durumu dikkate alarak birkaç farklı isim ile de görüşmeli ve yedek konuşmacı olarak etkinlikte hazır olmasını sağlamalısınız.

  İkramlık Kontrolü

  Öğle aralarında katılımcılara sunulacak ikramlıkların etkinlik alanına ulaşıp ulaşmadığı gibi ikramlık kontrolünün de mutlaka yapılması gerekiyor. Yiyecek ve içeceklerin taze olduğundan emin olmalı ve öğle arası saati gelmeden hazır bulundurulması da önemli detaylardan biri…

  Etkinliğe Dair Broşür Kontrolü

  Etkinlik öncesinde ya da bitiminde dağıtmak için broşür hazırlığını da kontrolden geçirmeyi unutmayın. Broşürlerin mutlaka bir görevli tarafından düzenli bir şekilde katılımcılara ulaştırılmasını sağlayın. Bu sayede etkinlik takibi de katılımcılar tarafından daha net bir şekilde yapılabilir. Broşürde firmanızın iletişim bilgilerinin bulunmasını da sağlamanızda fayda var.

  Haber:

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?