ERDOĞAN Artık Resmen Cumhurbaşkanı

Recep Tayyip ERDOĞAN Artık Resmen Cumhurbaşkanı. Bugün Meclis‘te Yemin Eden Recep Tayyip ERDOĞAN Mazbatasını Alarak Yemin Etti ve Resmen Cumhurbaşkanlık Süresi Başladı....

ERDOĞAN Artık Resmen Cumhurbaşkanı

  Artık Resmen .

  Bugün Meclis‘te Yemin Eden Recep Tayyip ERDOĞAN Mazbatasını Alarak Yemin Etti ve Resmen Cumhurbaşkanlık Süresi Başladı.

  Cumhurbaşkanı Şu Sözlerle Yemin Etti; “Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

  Cumhurbaşkanı Yemini‘nin Ardından Meclise Cumhurbaşkanlığı Forsu Çekildi. Ardından Meclis Başkanı Cemil ÇİÇEK İstiklal Marşı İçin Davetlileri Ayaka Davet Etti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN‘ın TBMM Genel Kurulun’da Yemin Etmesinin Ardından Malatya 2. Ordu Komutanlığınca 101 Pare Yapıldı.
  kaynak

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. yeter dedi ki:

   Ülkemiz icin hayirlisi olsun

  2. burak dedi ki:

   Vatanımıza milletimize hayırlı olsun Böyle bir adam bir daha dünyaya gelmez.

  3. Serhat dedi ki:

   Hayırlı olsun Milletimiz Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhur Başkanı Seçerek En Doğru Kararı Verdi..

  4. Kenan dedi ki:

   Malumun ilanı oldu biraz

  5. Harun dedi ki:

   Recep Tayyip ERDOĞAN konuşmasını bilen insanları nasıl etkileyecegini bilen biri,,En iyi siyasetide kendisi yapıyor açıkcası. Hayırlı olsun .

  6. MalatyaLee dedi ki:

   Adaylar arasında ilk olarak seçilecek kişi olarak bilinen sayın Erdoğan için hayırlı olsun.

  7. rtefan dedi ki:

   Ülkemize hayırlara vesile olur inşallah bir çok değişiklik bizleri bekliyor. Son dakika haberlerini bu siteden takip ediyorum !