Epidural Enjeksiyon Yöntemleri

Asırlardır süren yaşamımız boyunca her konuda sürekli yerimizde saymamış, tam tersine her gün her konuda araştırmadan gelişmeye, teknolojiden yaratıcılığa atlamış, insanlık uğruna...

Epidural Enjeksiyon Yöntemleri

  Asırlardır süren yaşamımız boyunca her konuda sürekli yerimizde saymamış, tam tersine her gün her konuda araştırmadan gelişmeye, teknolojiden yaratıcılığa atlamış, insanlık uğruna nice emekler vermişizdir.

  Teknolojinin her konuda yararı olduğu gibi en önemlisi de sağlık konusunda ki yararı tartışılması güç bir durumdur. Eski zamanlarda ki sağlık sektörüne ve insanların sağlık konusunda ki bilgisine, çevresine baktığımız zaman steril bile olmayan alet ve edevatla o gün ki imkânları ile bir şeyler yapmış olması ve yaptıkları şeylerin birçok sağlıkçı ve bilim adamları tarafından günümüzde modernleşmiş ve insan sağlığı için en iyi konuma getirildiğini görebiliyoruz.

  epiduralGünümüzde birçok anestezi uygulaması varken bunların içinden ayıklanarak özellikle sezaryen ameliyatlarda kullanılan Epidural (Ağrısız doğum) yöntemi günümüz teknolojisinin ve ilerlemesinin en büyük örneklerinden birisidir. Peki, Epidural Enjeksiyon nedir? Epidural, vücudun herhangi bir bölgesine yapılan ameliyatlarda lokal veya bölgesel bir alana uygulanarak ağrının beyine ulaşmasını engelleyen bir anestezi çeşididir. Enjeksiyonlararasında önemli bir yere sahiptir. Genel anesteziye göre riski çok daha az olan bu anestezi çeşidi doğum sancılarının giderilmesinin en etkili yoludur. Bu anestezide doğum yapan annenin bilinci açık olduğundan ameliyatı görebilir, ameliyata katılabilir, hatta ameliyat masasında bebeğini kucağına bile alabilir.

  Epidural anestezi uygulaması ile ameliyat olacaksanız şunlara dikkat etmeniz gerekecektir aksi takdirde Epidural enjeksiyon uygulaması yapılmayacaktır. Kan hastalığı ya da kanama bozukluğu olanlara, ağır tedavi gören; Örnek: Pıhtılaşma önleyici (Antikoagülan), uygulama bölgesinde yanık ya da enfeksiyon olanlara Epidural anestezi uygulaması yapılmayacaktır. Çok ufak dozlu ağrı kesicilerin bile yan etkileri olduğu gibi tabii ki Epidural anestezinin de yan etkileri, riskleri vardır. Fakat uygulama son derece profesyonel ve deneyimli ellerde uygulandığında bu risklerin ve yan etkilerin gelişmesi çok nadir olacaktır.

  El rehabilitasyonu ve diğer rehabilitasyonlar, ağrı tedavisi ve Akupunktur hizmetlerini sunan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri adına bu makale yazılmıştır.

  *Bu uygulama hakkında hekiminize danışarak bilgi alınız, medikal tedavi önerisi değildir.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?