En Ucuz Kış Lastiği Nereden Alınır ? Cezası 571 TL

1 Aralık itibari ile ülke genelinde kış (kar) tipi lastik takmak zorunlu hale getiriliyor.Peki en uygun kar lastiği nereden alınır? En ucuz...

En Ucuz Kış Lastiği Nereden Alınır ? Cezası 571 TL

  1 Aralık itibari ile ülke genelinde kış (kar) tipi lastik takmak zorunlu hale getiriliyor.Peki en uygun kar lastiği nereden alınır? En ucuz kış lastikleri hangisidir?

  ucuz-kis-lastigi-nereden-alinir

  Özellikle zorunlu kar lastiği uygulamasına geçilmesine sayılı günler kala araç sahipleri lastik fiyatlarının pahalı olmasından dolayı dertli.Fiyatların yükselmesinde 2 önemli kriter var ham petrol fiyatlarındaki 3$lık artık ve satıcıların daha fazla kar etme çabası.

  Arabanıza kış lastiği alırken gittiğiniz, lastik bayilerinde fiyatlar  internet üzerinden satış yapanlar ile kıyaslandığı zaman minimum 40-50 TL fark etmekte.Bunun sebebi internetten lastik satan işletmelerin sürümden kazanma anlayışıdır.

  Malatya’da Petlas marka bir lastiği yetkili bayiler ile İnternet üzerinden satış yapan bayinin fiyat farkına değinelim; örnek lastik ebatlarımız 185 / 65 / R14 ‘t’ serisi lastikler olsun.

  Malatya’da satış fiyatı 150 TL olan lastik , kolayoto.com üzerinden 119 TL’ye satılmakta.

  petlas-kıslastigi

  Firmalar lastiklerin üretim yıllarını yazmak zorundalar yazmayan firmayı arayıp telefon ile teyit edebilirsiniz.Aracınıza internet üzerinden alacağınız 4 adet lastik evinize yada istediğiniz yere kargo ile teslim edilmektedir.

  4 Lastik alınca cebinize 120 TL kalıyor

  Bridgestone 175/65 R14 marka lastiklerin Malatya için satış fiyatları 180 TL’den başlamaktadır , N11 üzerinden 134TL’ye bu lastikleri alabilirsiniz.

  kıs-lastikleri-uygun-fiyat

  Malatya’da 4 adet Bridgestone 175/65 R14 marka lastik aldığınız zaman ortalama olarak 720 TL tutarken N11 üzerinden 536 TL ve yanında 50 TL bonus para ve % 10 indirim ile beraber ortalama 450 TL’ye 4 adet kışlık Bridgestone 175/65 R14 lastik almak mümkün.

  İnternet üzerinden aldığım lastikleri kim takacak?

  Bir çok satıcının Malatya’da lastik bayileri ile anlaşması olduğu için ücretsiz olarak lastiklerinizi takıp , ön düzen ayarı yapıp teslim etmektedir.Anlaşması olmayan lastik satıcılarından alır iseniz, Lastik başı 10 TL ücret ile Malatya’da bulunan lastikçiler takma işlemini gerçekleştirmektedir. 4*10 = 40 TL + 20 TL rot ayarı toplamda en kötü ihtimal 60 TL bir ücret farkı cebinizden çıkarken 200 TL cebinizde kalmaktadır.

  Hangi  marka lastik tercih edilmelidir ?

  Oto lastiklerinin ömrü maximum 5 yıldır, 5 yıl sonra lastik çürümeye başlar.Kilometre olarak her firma farklı bir ömür biçse bile ortalama lastik ömrü 30.000-50.000 kilometre arası değişmektedir.Eğer aracınıza 3-4 yıl bineceğiniz garanti ise daha kaliteli markalar tercih edilebilir.

  İnternet üzerinden En nereden alınır ?

  Bu sorunun cevabı araştırarak bulunur ancak , akakce.com tam sizin için yapılmış bir e-ticaret platformu.Online satış yapan yerleri kıyaslayıp en uygun ürünü size sunar incelemek için http://www.akakce.com/lastik.html

  Kaynaklar: Kolayoto.com , N11.com , Gittigidiyor.com

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. can dedi ki:

   :DDD hala gülüyorum WİNTER İS COMİNG yazısına görünce kahkaha attım 😀

  2. hüseyin dedi ki:

   gardaş allah için daha önceden niye bilgilendirmiyorsunuz milleti, petlas lastiğe tanesine 160 lira aldılar benden adamlara internette bu fiyat deyince başka fabrika diyor sandki 2 fabrikası varr