Emniyetten Uyuşturucu Operasyonu

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Tarafından Yapılan İki Ayrı Operasyonda Uyuşturucu Madde ve Silah Ele Geçirildi. Malatya Emniyet...

Emniyetten Uyuşturucu Operasyonu

  Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Tarafından Yapılan İki Ayrı Operasyonda Madde ve Ele Geçirildi.

  Malatya Emniyet Müdürlüğü Web Sitesinden Yapılan Açıklamada “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yapmak ve Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçlarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

  OLAY 1

  03-07/10/2014 tarihleri arasında İlimiz Merkezinde yapılan çalışmalarda toplam 7 şahıs hakkında “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yapmak” suçundan, 3 şahıs hakkında ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından yasal işlem yapılmış, şahıslardan toplam 55 paket halinde satışa hazır vaziyette 321,34 gram maddesi ile 16 adet uyuşturucu veya uyarıcı sentetik ecstasy ele geçirilmiştir.

  Gözaltına alınan şüpheliler haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte adlî makamlara sevk edilmiş olup, 7 şahıs Cumhuriyet Savcılığı’nca serbest kalırken, 4 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Denildi.

  OLAY 2

  09.10.2014 günü İlimiz Merkezinde durdurulan bir araçta toplam 29,970 gram esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet fişek, 1 adet ruhsatsız ve bu tüfeğe ait 4 adet av fişeği ele geçirilmiş, olayla ilgili 2 şüpheli şahıs ilimizde, 3 şüpheli ise Kayseri ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

  Gözaltına alınan 5 şüpheli hakkında “TCK. 188/3 (Uyuşturucu veya Uyancı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama)” suçundan hazırlanan tahkikat evrakı ile 10.10.2014 günü mevcutlu olarak adli mercilere sevk edilecektir. Denildi.

  Malatya Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde meydana gelen her türlü kaçakçılık olaylarına yönelik mücadelede halkımızın desteği her geçen gün daha da önem arz etmekle birlikte bu mücadele kapsamında yardımcı olmak isteyen herkesin 155 Polis İmdat hattı ile birlikte Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta olan 0422 322 31 12 numaralı telefonu ile irtibat kurmaları hususu; Belirtildi.

  Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.” Denildi.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?