Emep İl Başkanı ve 10 Üye Gözaltına Alındı – ESP Haber

Emek Partisi (EMEP) Malatya İl Başkanı Kemal Gültekin’in de aralarında bulunduğu 11 EMEP’li gözaltına alındı. Bugün öğleden sonra Doğu ve Güneydoğu illerinde...

Emep İl Başkanı ve 10 Üye Gözaltına Alındı – ESP Haber

  Emek Partisi () İl Başkanı ’in de aralarında bulunduğu 11 EMEP’li gözaltına alındı. Bugün öğleden sonra Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla bildiri dağıtan Emek Partili 11 kişi gözaltına alındı.emep-il-baskani-gozalti-malatya

  Gözaltına alınanlar arasında EMEP İl Başkanı Kemal Gültekin’nin yanı sıra, İl Yöneticisi Beyhan Bali ile parti üyeleri Orhan Canpolat, Cihan Kınık, Isılay Demirel, Murat Gültekin, Deniz Aslantaş ve 4 Emek Gençliği üyesi yer almakta.

  AMAÇ FARKLI DÜŞÜNENLERE GÖZDAĞI VERMEK

  Konuyla açıklamalarda bulunan Emek Partisi Malatya İl Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Bali, ‘’Ülke de 7 Haziran seçimlerinden önce başlanarak çok ciddi bir katliam süreci yaşanmaktadır. 7 Haziran seçim sonuçlarını sindiremeyen AKP Hükümeti bir kaos ortamına sürükleyerek 1 Kasım seçimlerine götürdü.

  Buradaki amaç tek başına iktidar olmak ve Bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Fiilen yürüttüğü başkanlık sistemini hayata geçirebilmekti. 7 Haziran seçimlerinden sonra düğmeye basılarak ülkemizin Güneydoğu’sunda tam bir katliam süreci ve yok edilme süreci başlatıldı. Aylardır bölge de Kürt halkına tam bir katliam yaşatılmaktadır. Aslında burada Kürt halkına yönelik yapılan bu katliamlar sadece Kürt halkına değil farklı düşünen herkese gözdağı olarak verilmektedir’’ dedi.

  GÖZALTILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

  Emek Partisi olarak tüm bu yaşananlara dikkat çekmek için bütün illerde bildiri dağıttıklarını belirten Bali, ‘’Bugün öğleden sonra bu bildiriyi dağıtan 11 arkadaşımız, İl Başkanımız da dahil olmak üzere göz altına alındı. Bu gözaltına alınma olayı aslında bir partinin faaliyet yapmasına engel olmaktır.

  Yasal olmayan ve adil olamayan bir durumdur. Emniyetten, valilikten ya da savcılık tarafından toplatılma kararı olmayan bir faaliyeti engellemek hukuki değildir. Parti olarak yapılan bu gözaltılar şiddetle kınıyoruz. Bu yaşananların bir daha yaşanmaması için buradan kamuoyuna duyuruyoruz.

  Bu partiler eğer yasal olarak varlarsa elbette ki bildirilerini de, fikirlerini de kamuoyu ile paylaşma gibi bir dertleri de vardır. Aslında Cumhurbaşkanının Kaymakamlara vermiş olduğu talimattan emniyet güçleri ders çıkararak fiili durum yaratmaktadırlar. Bu adaletsizlik ve hukuksuzluktan derhal vazgeçilsin’’ diye belirtti.

  Kaynak:http://www.solbakis.com/haber-9415-emep_malatya_il_baskani_gultekin_gozaltina_alindi.html

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?