Emeksiz meydanında, facia teğet geçti

Toki – Kapalıçarşı seferini yapan, otobüs şoförü direksiyon başında kalp krizi geçirince can pazarı yaşandı.Motaş şoförlerinden 49 yaşındaki Ertuğrul Deniz olay yerine...

Emeksiz meydanında, facia teğet geçti

  Toki – Kapalıçarşı seferini yapan, otobüs şoförü direksiyon başında kalp krizi geçirince can pazarı yaşandı. şoförlerinden 49 yaşındaki Ertuğrul Deniz olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.
  motasmalatya

  Toki seferini yapan Motaş otobüsü, Yeşilyurt caddesinden aşağı inerken sürücünün emeksiz kavşağı yakınlarında bir anda direksiyona yığılıp kalması ile otobüste korku dolu anlar yaşandı.

  motashab

  El freni çekildiği halde otobüs durmadı!!!

  Otobüsün ön koltuklarında bulunan duyarlı ve cesaretli bir vatandaş soğuk kanlılıkla ilk başta şoförün yanına gelip otobüsün el frenini çekti ancak baygın şoförün ayağının gaz pedalında olması el frenini işlevsiz kıldı.

  Otobüs şoförünü direksiyonda koltuğa doğru yaslayan duyarlı vatandaş, direksiyonu tutup otobüsün yoldan çıkmamasını ve insanlara çarpmamasını sağladı.Otobüs’ün duramayacağını anlayan vatandaş direksiyonu tutarak caddenin sol tarafındaki ağaca çarparak otobüsü durdurdu.

  YEŞİL IŞIK’ın yanması çok büyük bir şanstı; 4 yol göbeğinde eğer yeşil yanmasaydı zincirleme kaza olup savrulan araçlar kaldırımda yürüyen vatandaşlara çarpacaktı.

  Otobüs’de bulunan bir yolcu SONDAKİKA44‘e o anları anlattı:

  ilk başta bir şey anlamadık araba sallanınca , otobüs arıza yaptı sandık sonra birden sağ tarafdaki arabalara çarpmaya başlayınca otobüste bulunan herkes bağırmaya başladı ön tarafta birisi ilk başta şoförü dövüyor zannettim ancak o kişi bizim hayatımı kurtardı.Kendisine teşekkür etmeye fırsat bulamadım sizlerin aracılığı ile hayatımızı kurtaran arkadaşa binlerce kere teşekkür ediyorum.Birde şunu anladım otobüslerde yazan yaşlı ve hamilelere yer verin yazısına uysaydık gözümün önünde hamile kadın kafasına cama çarpmazdı bundan sonra bu kurala şahsım adına uyacağım

  Olay yerinden güncel bilgileri ve olay sonrası yaşananları VİDEO’ya kaydederek bizlere ulaştıran sayın URAL YAVUZ‘a bu duyarlı hareketinden dolayı teşekkür ediyoruz.

   


  motas-kazalar

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. semihsıla dedi ki:

   Dualarimiz onunla allah gencliginin yuzune baksin ailesine bagislasin

  2. osman dedi ki:

   helal olsun hala cesaretli insanlar var memlekette allahına gurban

  3. abzuer dedi ki:

   boye vıdeoları yayınlanması cok ayıp sofor kalp krızı gecıyo eser oalrak yayınlanıyo cok ayıp