Elektrik Telleri Yüzünden Kayısılar Yandı

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde elektrik tellerinin kopması üzerine meydana gelen yangının rüzgarın etkisiyle yayılması sonucu yangın kayısı bahçelerine sıçradı. Hekimhan ilçesinin Ballıkaya mahallesinde...

Elektrik Telleri Yüzünden Kayısılar Yandı

  Malatya’nın Hekimhan ilçesinde elektrik tellerinin kopması üzerine meydana gelen yangının rüzgarın etkisiyle yayılması sonucu yangın kayısı bahçelerine sıçradı.

  Hekimhan ilçesinin Ballıkaya mahallesinde elektrik tellerinin kopması üzerine yangın çıktı. Çıkan yangın aşırı esen rüzgarın etkisiyle yayılması sonucu çevrede bulunan kayısı bahçelerine sıçradı.Yangına Malatya Büyükşehir Belediyesinden gelen itfaiye ekipleri ile ilçe itfaiye ekipleri müdahale edilirken yangın kontrol altına alındı.

  Yangın rüzgarın şiddetli olması ve otların kuru olması sebebiyle büyüdü ve söndürme çalışmaları için itfaiye helikopteri istendi. Yangına müdahalede köylülerin yardımının yanı sıra Jandarma komutanlığına bağlı askerlerin de müdahaleleri ile yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

  Hekimhan Ballıkaya mahallesinde meydana gelen yangın sonucu meydana gelen hasarın miktarının ve kaç kayısı ağacının yandığının bilgisi yapılacak olan tespit çalışması ile belirlenecek.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?