Ehliyet Sınav Soru Ve Cevapları , MEB’in sorduğu sorular Sürücü Kursu haberleri

Ehliyet Sınav Soru Ve Cevapları , MEB’in sorduğu sorular Sürücü Kursu haberleri.Ehliyet sahibi olmak isteyen adaylar için tüm sınav sorularını tek başlık...

Ehliyet Sınav Soru Ve Cevapları , MEB’in sorduğu sorular Sürücü Kursu haberleri

  Ehliyet Sınav Soru Ve Cevapları , ’in sorduğu sorular Sürücü Kursu haberleri.Ehliyet sahibi olmak isteyen adaylar için tüm sınav sorularını tek başlık halinde derledik.

  ehliyet-sorulari

   Yeni yasaya kalmak istemeyen birçok sürücü adayı bugün ehliyet sınavında ter döktü. İlk yardım, trafik ve motor testlerine cevap verdiler. Yine 29 Ağustos 2015 ehliyet sınav sonuçları ise 28 Kasım’da tarihinde MEB tarafından açıklandı.

  Karayolları, Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ömür boyu ehliyet dönemini kapattı. Ehliyetler sınıfına göre 5 ile 10 yılda bir yenilenecek. Yeni ehliyet alma daha da zorlaşacak. Geçmiş Çıkmış 2015 Cevapları

  Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelikle, sürücü kurslarına ilk defa başvuracaklar için 2 yıllık stajyerlik şartı getiriliyor. Yeni yasaya göre, sürücü kursuna başvuran ve sınavlarda başarılı olan kursiyerler, 2 yıl süreyle stajyer sayılacak. Çıkmış Ehliyet soruları 2015

  Sürücünün bu sürede 75 ceza puan hakkı olacak. Bu süre zarfında ceza puan hakkını dolduran adayın geçici ehliyeti iptal edilecek. Bu kişilerin, ehliyet almak için yeniden sürücü kursuna müracaat etmesi gerekecek.

  Yönetmelikle şu anda verilen 9 ehliyet sınıfı ise 18’e yükselecek. Otomobil, motosiklet gibi küçük ehliyetler 10, otobüs, kamyon gibi büyük ehliyetler 5 yılda bir değiştirilecek.

  Bu işlemler sırasında sağlık raporu ise şart. Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, ehliyetler 1 Ocak 2016’dan itibaren 15 lira karşılığında yenilenecek.

  Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı sona erdi. Sürücü adayları şimdi soruların cevaplarını öğrenmek istiyor. Bilindiği üzere MEB soruları açıkladı. Adaylar aşağıdan soru cevap paylaşımı yaparak akıllarındaki sorulara bir nebze de olsa yanıt buluyorlar.

  Yeni direksiyon sınavları akan trafik içerisinde, her türlü hava ve yol koşullarında en az 30 dakika yapılıyor. Yeni uygulamaya göre, sınava başlarken emniyet kemerini takmayan sürücü adayının sınavı başlamadan bitecek. Kalkış sırasında sinyal vermeyen, emniyetli ve rahat kalkış yapamayan sürücü adayının sınavına devam edilmeyecek.

  Çıkmış Tüm Ehliyet kursu sınav  Soruları İçin Tıklayınız

   

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?