Eğitim-Sen’den 2 Gün İş Bırakma Eylemi

Malatya’da Eğitim-Sen Üyesi Öğretmenler, IŞID Saldırılarının Yanı Sıra Kobani’ye Destek ve Yapılan Saldırıları Kınamak İçin 2 Günlük İş Bırakma Eylemi Yapacaklarını Açıkladılar....

Eğitim-Sen’den 2 Gün İş Bırakma Eylemi

  Malatya’da Eğitim-Sen Üyesi Öğretmenler, IŞID Saldırılarının Yanı Sıra ’ye Destek ve Yapılan Saldırıları Kınamak İçin 2 Günlük İş Bırakma Eylemi Yapacaklarını Açıkladılar.

  Eğitim-Sen Malatya Şubesi‘nin Yapmış Olduğu , Sendika Binası Önünden Başlayarak, PTT Binası Önüne Kadar Devam Etti. PTT Binası Önünde Basın Açıklaması Yapan Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı “Ortadoğu’da yıllardır emperyalistler tarafından desteklenen ve Ortaçağ karanlığının 21. yüzyıldaki en acımasız temsilcisi olan eli kanlı İŞİD çetelerinin Kobani‘ye yönelik saldırıları yoğunlaşmış, binlerce insanı yeni bir katliam tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Yüzyıllardır bir arada kardeşçe yaşayan farklı kimlik, inanç ve mezhepten halkları karşı karşıya getirme politikalarının somut bir ürünü olarak ortaya çıkan , bugüne kadar yüzlerce insanı canice öldürmüş, malum halkları kıyımdan geçirmiş, kendisine biat etmeyen herkesi katletmiştir” Dedi.

  Tarık Kaya Açıklamasının Devamında İse “Türkiye’nin dört bir yanında Kobani direnişine sahip çıkan halka silahlarla, satırlarla ve gaz bombalar ile saldırarak 14 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olmuştur. Türkiye’de 1990’lı yıllardan bu yana ilk kez 6 ilde ve 15 ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, yeni bir Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına gidilmiştir” Dedi.

  Sessiz ve Tepkisiz Kalamayız Diyen Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Kaya, “IŞİD saldırıları ve katliamları karşısında tüm insanlık yeni bir sınavla karşı karşıyadır. Günlerdir insanlık için, halkların geleceği için direnen Kobani halkı, hepimiz için, tüm insanlık için direnmektedir. Kobani’nin savunulması, aynı zamanda insanlığın en temel değerlerinin, eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşliğin savunulması demektir. Eğitim ve bilim emekçileri olarak Kobani’de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz ve tepkisiz kalmamalıyız” ifadelerini kullandı.

  8 ve 9 Ekim Tarihlerinde İş Bırakma Eylemi Gerçekleşecek
  Tarık Kaya Son Olarak, “Sadece Kobani’yi değil, insanlığın en temel değerlerini savunduğumuzu göstermek için, bir kez daha savaş politikalarının ağır bedelini ödememek için 8-9 Ekim tarihlerinde iki gün tüm Türkiye çapında iş bırakıyoruz. IŞİD barbarlığına ve emperyalist planlara karşı tüm eğitim ve bilim emekçilerini, halkların kardeşliği ı için seferberlik ruhuyla dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” Diyerek Konuşmasını Tamamladı.

  Haber: / / / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ