Eğer Türkiye Sözü Dinlenen Bir Ülke Olsaydı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Beraberindeki CHP’li Heyetle Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu. CHP Genel Başkan...

Eğer Türkiye Sözü Dinlenen Bir Ülke Olsaydı

  Cumhuriyet Halk Partisi () Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Beraberindeki ’li Heyetle Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili , CHP Parti Meclisi üyesi ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Yolsuzlukları Araştırma Birimi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, yöneticileriyle birlikte Şeker İş Sendikası Malatya Şubesi’ni Ziyaret Etti.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Yaptığı Açıklamada; “Eğer Türkiye sözü dinlenen bir ülke olsaydı, geçmişte olduğu gibi etkili bir ülke olsaydı bugün İsrail örgütü, devleti Mescid-i Aksa’ya elini kolunu sallayarak saldıramazdı. Türkiye maalesef, kınamak ve seyretmekten başka bir şey yapmıyor.” Şeklinde Konuştu.

  Açıklamalarına Devam Eden Ağbaba; CHP heyetinin Pazar günü Irak Türkmenlerine yardım için 7 tır konvoy ile birlikte Erbil ve Kerkük’e gidip, gıda, battaniye ve çadır gibi yardımlar yapacaklarını da bildirip, burada Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi ile de görüşüp, ihtiyaçlarını tespit edeceklerini Söyledi.

  Ağbaba, Malatya Şeker Fabrikası’nın özelleştirme kapsamında satışının ertelenmesinde yaptıkları mücadeleleri de hatırlatıp, fabrikanın işlevini sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

  CHP Yolsuzlukları Araştırma Birimi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Yaptığı Açıklamada; “Pancar şekeri yerine, nişasta bazlı şeker satılması vatandaşlarımızın kanser olması demektir. Obezitenin artması demektir” Diyerek “Bir taraftan bölgesel kalkınmadan söz ediyoruz. Diğer yandan Malatya’nın da içerisinde bulunduğu doğu bölgelere teşvikler veriyorsunuz fabrikalar yapılsın diye, diğer taraftan istihdam sağlayan ve stratejik ürünü işleyen mevcut şeker fabrikalarını kapatıyorsunuz. Bu ne çelişkidir. Akıl ile ifade edilemez” İfadelerini Kullandı.

  CHP Parti Meclisi üyesi ve Manisa Milletvekili Özgür Özel İse Yaptığı Açıklamada; “Evet devlet ayakkabı, araba lastiği üretmesin. Ama stratejik ürünleri devlet üretmelidir” Diyerek “İktidarın yetkilileri, Atatürk’e laf atıp, 10’ncu yıl marşını eleştirerek sen 10 yılda neyi ağlarla ördün ki diyorlar. Biz de AKP iktidarına diyoruz ki, siz Atatürk’ün yaptığı birçok istihdam kapısını kapattınız” Şeklinde Konuştu.

  Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat Yaptığı Konuşmada. “Malatya Şeker Fabrikası’nın özelleştirme kapsamında satışının ertelenmesinde emeği olan milletvekili veli Ağbaba’ya teşekkür edip, kayısıdan sonra en büyük girdiyi sağlayan Malatya Şeker Fabrikası’nın kapanmaması gerektiğini Söyledi”

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?