Eczacı Metin Tay Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Eczacı Metin TAY Bugün AK Parti Malatya İl Teşkilatında Düzenlediği Basın Toplantısıyla 25. Dönem Malatya Milletvekilli Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı. 25. Dönem...

Eczacı Metin Tay Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

  metintay
  Bugün İl Teşkilatında Düzenlediği Basın Toplantısıyla 25. Dönem Malatya Milletvekilli Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı.

  25. Dönem Malatya Parti İl Binasında Düzenlediği Basın Toplantısında; “Milletimizin tamamını kucaklayacak, hakları ve özgürlükleri garanti altına alacak, geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edecek, yeni durum ve koşullar dikkate alınarak devlet ile vatandaşı barıştıracak yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Halkın özgür iradesi dikkate alınmadan oluşturulacak hiçbir yapı ayakta duramaz. Anayasamız yeniden yeni Türkiye için yazılmalıdır” İfadelerini Kullandı.

  Başkanlık Sistemine Geçilmesi İçin Elimizden Gelen Gayreti Göstereceğiz.
  Başkanlık Sistemine’de Değinen ; “Anayasa değişikliği ile ülkede başkanlık sisteminin de gelmesini arzu ettiklerini belirterek. Başkanlık sistemi ile ayrışmalar son bulacak ve yıllardır çözülemeyen birçok sorun başkanlık sistemi sayesinde çözülecektir.” Dedi.

  Başkanlık Sisteminin Türkiye’nin genel yapısıyla birebir örtüşeceğini Belirten Metin Tay Sözlerine Şöyle Devam Etti; Yönetimde istikrarı, ekonomide adil dağılımın sağlanacağı bir gelecek kuracaktır. Yasama, yürütme ve yargı erkleri birbirinden tamamen bağımsız olacak, halkın iktidarı etkili olarak denetleyebilmesinin önü açılacaktır. Başkanlık sistemi devlet idaresindeki hantal yapıya son verecek ve bu sistem ile hem devlet işleri hızlanacak hem de yönetimde istikrar sağlanacaktır. Dolayısıyla başkanlık sistemine geçilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Şeklinde Konuştu.

  Ak Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Nurettin Sert’te, Olan Metin Tay’a bu süreçte başarılar dileyerek Başvuru Dosyasını Teslim Aldı.

  25. Dönem Malatya Ak Parti Milletvekili ’ın Basın Açıklaması:

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?