E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları- E-kurs Başvuru Nasıl Yapılır 2015

E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları- E-kurs Başvuru Nasıl Yapılır 2015

  Meb’in takviye kursları için öğrenci başvuru kılavuzu yayınlandı. MEB in Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzu yayınlandı. MEB in 2015 takviye kurs başvuru şartları nelerdir, aranan şartlar nelerdir.

  e-kurs-öğrenci-başvuru

  Milli Eğitim Bakanlığının Destekleme kursları başvuruları devam etmekte. MEB Destekleme (takviye) kurslar ile ilgili kılavuzu yayınladı. Kursta yer almak isteyen öğretmen başvuruları 14-25 Eylül tarihleri arasında meb.gov.tr ve eba.gov.tr adreslerinden alınacakken kursa başvurmak isteyen öğrencilerin başvuruları. 21 Eylül ile 2 Kasım tarihleri arasında alınacak.

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile açık öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ve mezun olmuş kursiyerler e-kurs programına başvurabilecek. 

  E-kursa örgün eğitimde kayıtlı olan öğrenciler başvurularını devam ettikleri okul ve kurumlara yaparak eba şifrelerini alabilecekler. Aldıkları eba şifresi ile yada bizzat kurs müdürlüklerinden açılan derslere başvuruda bulunabilecekler. İstedikleri dersin açılmamış olması halinde kurs müdürlüklerine dersin açılması konusunda dilekçe vererek başvuruda bulunabilecekler. 

  E-kurs modülüne başvuracak olan açık öğretim öğrencileri örgün kurs merkezlerinden,  kursiyerler ise halk eğitim merkezlerinden bulundukları kurs sınıf düzeyini gösterir belge ve diploma ile kurs şifrelerini elde edebilecekler.

  Öğrenciler almak istedikleri dersleri ve dersi almak istedikleri öğretmeni seçebilecekler. E-kursta da devam zorunluluğu olacak ve derslerin 1/10 una katılmayan öğrencilerin kaydı silinerek o dönemde başka bir kursa kaydı yapılmayacak.

  Kurslarla ilgili gerekli özeni göstermeyen, disiplin kurallarına uymayan ve işleyişi bozan hareketlerde bulunan öğrenci ve kursiyerlerle ilgili okul ve kurumlarında gerekli işlemler mevzuata göre yapılacak.

  Haber: / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ