E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları- E-kurs Başvuru Nasıl Yapılır 2015-Ağrı Haber Gazetesi

Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu takviye kurslarına başvuru kılavuzu yayınlandı. İşte yayınlanan kılavuzla başvuru şartlarının neler olduğu ve nereden başvuru yapıldığı:   ...

E-Kurs Öğrenci ve Öğretmen Başvuruları- E-kurs Başvuru Nasıl Yapılır 2015-Ağrı Haber Gazetesi

  Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu takviye kurslarına başvuru kılavuzu yayınlandı. İşte yayınlanan kılavuzla başvuru şartlarının neler olduğu ve nereden başvuru yapıldığı: 

   

  e-kurs-öğrenci-başvuru

  Milli Eğitim Bakanlığının Destekleme kursları başvuruları devam etmekte. MEB Destekleme (takviye) kurslar ile ilgili kılavuzu yayınladı. Kursta yer almak isteyen öğretmen başvuruları 14-25 Eylül tarihleri arasında meb.gov.tr ve eba.gov.tr adreslerinden alınacakken kursa başvurmak isteyen öğrencilerin başvuruları. 21 Eylül ile 2 Kasım tarihleri arasında alınacak.

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile açık öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ve mezun olmuş kursiyerler e-kurs programına başvurabilecek. 

  E-kursa örgün eğitimde kayıtlı olan öğrenciler başvurularını devam ettikleri okul ve kurumlara yaparak eba şifrelerini alabilecekler. Aldıkları eba şifresi ile yada bizzat kurs müdürlüklerinden açılan derslere başvuruda bulunabilecekler. İstedikleri dersin açılmamış olması halinde kurs müdürlüklerine dersin açılması konusunda dilekçe vererek başvuruda bulunabilecekler. 

  E-kurs modülüne başvuracak olan açık öğretim öğrencileri örgün kurs merkezlerinden,  kursiyerler ise halk eğitim merkezlerinden bulundukları kurs sınıf düzeyini gösterir belge ve diploma ile kurs şifrelerini elde edebilecekler.

  Öğrenciler almak istedikleri dersleri ve dersi almak istedikleri öğretmeni seçebilecekler. E-kursta da devam zorunluluğu olacak ve derslerin 1/10 una katılmayan öğrencilerin kaydı silinerek o dönemde başka bir kursa kaydı yapılmayacak.

  Kurslarla ilgili gerekli özeni göstermeyen, disiplin kurallarına uymayan ve işleyişi bozan hareketlerde bulunan öğrenci ve kursiyerlerle ilgili okul ve kurumlarında gerekli işlemler mevzuata göre yapılacak.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?