Dosta Güven, Düşmana Korku

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 76’ncı Ölüm Yıldönümü Malatya’da Düzenlenen Törenle Anıldı. Atatürk Anıtına...

Dosta Güven, Düşmana Korku

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ’ün 76’ncı Ölüm Yıldönümü Malatya’da Düzenlenen Törenle Anıldı.

  Atatürk Anıtına Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Bazı Sivil Toplum Kuruluşları Çelenk Bıraktı.

  Atatürk’ü Anma Töreni Malatya‘da ‘te İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Ş.K.Ö.Endüstri Meslek Lisesi ve Fabrikaların Sirenlerini Çalmasıyla Gerçekleştirildi. Saygı Duruşunun Ardından 2. Ordu Bandosu Eşliğinde İstiklal Marşı Söylendi.

  Malatya Valisi Süleyman Kamçı Anıt Şeref Defterine; “Ebediyete göç edişinizin 76. Yıl dönümünde, Türk milletinin gönlünde, tarihin silinmez hafızasında büyük izler bırakan Zat-ı Alilerine minnetlerimizi sunmak ve hüznümüzü kalbimize gömerek aziz hatıranızı yad etmek üzere manevi huzurlarınızdayız” Diyerek Başladığı Yazısına Şöyle Devam Etti. “Bıraktığınız ölümsüz eserlerin varisi olmanın daimi gururuyla, belirlemiş olduğunuz medeni ve saygın bir millet olma hedefine doğru ilke ve inkılaplarınız ışığında hiç durmadan yürümeye devam edeceğiz.

  Temelini atmış olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni payidar kılmak için azminizi, cesaretinizi ve kararlılığınızı milletçe örnek alacağımızdan şüpheniz olmasın. Çünkü necip milletimiz, kutsal değerleri uğrunda gözünü kırpmadan şehadete yürüyecek kadar asil bir ruha sahiptir ve bu üstün vasfını ilelebet muhafaza edecektir. Aziz Atatürk! Deniz mavisi gözleriniz ebedi uykusunda olsa bile, çok sevdiğiniz Türk milleti, vatan ufuklarını sizin dosta güven, düşmana korku veren keskin bakışlarınızla gözleme kararlılığından asla vazgeçmeyecektir. Bu vesileyle; başta Zat-ı Alileri olmak üzere kahraman silah arkadaşlarınıza, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimize rahmet diliyor; şükranlarımızı arz ediyoruz” Yazdı.

  Atatürk Anıtı Önündeki Törenin Ardından Atatürk Evi Ziyaret Edildi.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?