Dilek’de 2 Kilometrelik Asfalt Çalışması Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Dilek Mahallesini Malatya merkeze bağlayan Dilek Caddesi’nde yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Malatya Büyük Şehir Belediyesi...

Dilek’de 2 Kilometrelik Asfalt Çalışması Tamamlandı

  Mahallesini Malatya merkeze bağlayan Caddesi’nde yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

  Malatya Büyük Şehir Belediyesi tarafından Malatya-Dilek yolunu merkeze bağlayan Dilek Caddesindeki yol yapım çalışmasının 2 kilometrelik bölümü tamamlandı.

  Yolun 3 Kilometre’si Kaldı

  Toplamda dilek caddesinin 5 kilometrelik bölümünde çalışma yapılması planlanıyor.Kalan 3 kilometrelik yolun genişletilmesi , asfalt ve dolgu işlemleri de belediye ekiplerinin koordineli çalışmaları ile devam etmektedir.

  Yol kenarındaki sel ve toprak kaymalarında trafik’in aksamaması için yol kenarlarına gerekli görülen yerlere istinat duvarı çekilecek.

  MASKİ: Kanalizasyon ve temiz su hattındaki doğabilecek sıkıntıları önleme amaçlı aktif olarak göre almaktadır.

  AKSA MALATYA: Yol kenarlarındaki elektirik direkleri ve yüksek gerilim hatlarını kordineli bir şekilde taşıma işlermlerini devam ettirmektedir.

  Dilek yolu artık 7 metre genişlikden 30 metre genişliğe yükselince malatya trafiği rahatlayacaktır.Şimdilik yapımı  tamamlanan 2 kilometrelik yolda tüm trafik levha ve ışıklandırma çalışmaları bittiği belirtildi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?