DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 14°C
Kuvvetli Sağanak

Depo Ekipmanları nedir?

Depo Ekipmanları nedir?
REKLAM ALANI
13.03.2020
A+
A-

 Depo ekipmanı, ürünlerin imalat, dağıtım tüketimi veya bertarafının herhangi bir aşamasında taşınması, depolanması, kontrol edilmesi, numaralandırılması ve korunması ile ilgili çeşitli araçlar, araçlar, depolama üniteleri, cihazlar ve aksesuarları kapsar. Truck1-tr.com sitesinden bütün araçları ziyaret edebilirsiniz.

Malzeme Taşıma Ekipmanı Türleri

Dört ana malzeme taşıma ekipmanı kategorisi depolama, mühendislik sistemleri, endüstriyel kamyonlar ve dökme malzeme taşımadır.

Depolama ve Taşıma Ekipmanları

Depolama ekipmanı genellikle mühendislik sistemleri ile gruplandırılmış otomatik olmayan örneklerle sınırlıdır. Depolama ekipmanı, malzemeleri “duruş süreleri” sırasında veya taşınmadıkları zamanlarda tutmak veya tamponlamak için kullanılır. Bu süreler, uzun süreli taşımacılık sırasında geçici duraklamalar veya stok birikmesine izin vermek için tasarlanmış uzun süreli depolama anlamına gelebilir. Depolama ekipmanlarının çoğu, malzemelerin nakliye veya tüketimi beklemek için düzenli bir şekilde istiflenebileceği paletler, raflar veya raflar anlamına gelir. Birçok şirket, belirli bir türdeki malzemelerin veya ürünlerin envanterdeyken alandan tasarruf etmesini sağlayan tescilli ambalaj tasarlayarak depolama ekipmanlarındaki verimlilik olasılıklarını araştırmıştır.

Depolama ve elleçleme ekipmanına örnekler:

Palet rafları, içeri veya içeri raflar, geri itme rafları ve sürgülü raflar gibi raflar, içeriklerini erişilebilir tutarken zemin alanından tasarruf ederek temel ancak önemli bir depolama yöntemidir.

İstifleme çerçeveleri, adından da anlaşılacağı gibi bloklar gibi istiflenebilir. Sıvı kapları gibi kırılabilir envanter paletlerinin yerden zarar görmeden tasarruf etmek için istiflenmesine izin verirler.

Raflar, kutular ve çekmeceler. Başka bir temel depolama yöntemi olan raflar, raflardan daha az açıktır. Kutu ve çekmecelerle kullanıldıklarında, depolanan ve organize edilen malzeme ve ürünleri yönetmek için daha küçük ve daha zor tutulabilirler. Raf tipleri arasında geçmeli, konsol, döner ve bağlama olabilir.

Bir tür kapalı platform olan asma katlar, bir depoda veya ofisler veya daha fazla depolama için başka bir depolama binasında daha fazla alan yaratmaya yardımcı olur. Tipik tipler arasında modüler, hareketli, raf destekli, bina destekli ve ayaklı versiyonlar bulunur.

İş yardımı takımı, ürünlerin hareketini gerektiren uygulamalarda çok sayıda endüstride güvenli ve verimli ürün kullanımını mümkün kılar, montaj ve üretim operasyonlarının verimliliğini artırır.

Tasarlanmış Sistemler

Tasarlanmış sistemler, depolama ve nakliye için uyumlu bir şekilde çalışan çeşitli birimleri kapsar. Genellikle otomatiktirler. Tasarlanmış bir sisteme iyi bir örnek, “mekik” geri alma sistemi ile erişilebilen raflar, koridorlar ve rafları içeren büyük bir otomatik organizasyon yapısı olan AS / RS olarak kısaltılmış Otomatik Depolama ve Erişim Sistemidir. Mekik sistemi, bir işçi tarafından kullanılabilen veya bir depolama öğesinin konumunu hızlı bir şekilde bulmak ve diğer kullanımlar için hızlı bir şekilde almak için tam otomatik işlevler gerçekleştirebilen mekanik bir kiraz seçici.

Diğer mühendislik sistemleri şunları içerir:

Konveyör sistemleri, titreşim, tepegöz, zincir, dikey ve apron konveyörler dahil olmak üzere taşınması amaçlanan şeye bağlı olarak çeşitli tiplerde gelir.

Otomatik Güdümlü Araçlar (AGV), yükleri önceden belirlenmiş bir yol boyunca taşıyan, herhangi bir şeye çarpmayı önlemek için sensörler ve dedektörlerle bağımsız bilgisayarla çalışan kamyonlardır.

Dünyanın en büyük araç sitesi Truck1-tr.com sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.