Demirtaş: Davutoğlu HDP’ye oy ver sende kurtul

CNN TÜRK’de Ahmet Hakan’ın konuğu olan HDP EŞ Genel Başkanı SELAHATTİN DEMİRTAŞ , hem güldürdü hemde içten açıklamalarda bulundu. Demirtaş’ın Konuşmalarından satır başları:...

Demirtaş: Davutoğlu HDP’ye oy ver sende kurtul

  CNN TÜRK’de Ahmet Hakan’ın konuğu olan HDP EŞ Genel Başkanı SELAHATTİN DEMİRTAŞ , hem güldürdü hemde içten açıklamalarda bulundu.

  Demirtaş’ın Konuşmalarından satır başları:

  Selahhaddin Eyyubi yaşasaydı o da HDP’li olurdu.

  Taksim Kabe’mizdir dediğimi ortaya koysunlar istifa ederim. 1977 Taksim’inde 34 işçi burada öldürüldü dolayısıyla anmayı burada yapmaları lazım dedim. Nasıl ki bir Müslümana Kabe’den başka yer gösteremezsiniz bunu da yapamazsınız ifadesini kullandım. Ülkenin başbakanı Cumhurbaşkanı iftira kampanyasını yürüten birinden her şeyden önce korkulur.

  Seçim mitingleri

  “Balıkesir mitingi çok coşkuluydu. Muğla’da mesela 5 bin kişi vardı ama oralardaki coşku heyecan inanılmazdı. Kocaeli’nde şaşırdım çok kalabalıktı, iş saatiydi ve kalabalıktı bu beni şaşırtmıştı. Hiç hayal kırıklığı yaşamadım. Türkiye’nin en kalabalık mitingini Kazlıçeşme’de yapacağız.

  Yalçın Akdoğan

  “Sürecin aktörü olmasa bile demokrasiye inanan kimsenin bu ifadeleri kullanmaması lazım. Bir partinin baraj altında kalması demokrasimizi güçlendirmez. Türkiye’nin önemli bir partisinin çözüm sürecinin bir parçası olan partisinin parlamento dışında kalmasının Türkiye açısından yarar getirmeyeceğini herkes bilir. HDP’yi bir puanı düşürmek 9-10 puanı kendi hanelerine yazdırmak demektir. Bu ucuzluktur, ahlaksızlıktır

  Ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı alenen yalan kampanyası yürütüyor.

  Kürtçe Kuran’ı seçim meydanında  meydan meydan dolaştırması herkesi rahatsız etti. On bin adet basıldı. Dağıtımı yapılmadan bir adet alınıp Cumhurbaşkanına yetiştiriliyor.

  Bizim gibi düşünmeyen inanmayan başka insanlara yapılan ayrıma haksızlığa neden sessiz kalıyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammed Medine’de tüm inançlar yönetime katılsın diye bir hukuk düzenledi. Ama sen meydanlarda insanları yuhalatıyorsun.

  Domuz eti yemedim. Alıntı yaptıkları Alman gazetesinde öyle bir şey yazmıyor.  Bana yapılan her hakaret temsil ettiğim siyasi görüşe de yapılmıştır.

  ”KIZ KARDEŞİM DE BAŞÖRTÜLÜ”

  Bunlar iki yalanla HDP’yi karaladılar diye gruplar halinde AKP’ye geçecekleri yok insanların.

  Kız kardeşim de başörtülü. Çok mücadele ettim ama bunu seçimlerde kullanmadım.

  Türkiye’de laiklik din karşıtı bir noktaya getirildi.

  Kürt’üm Müslüman’ım solcuyum.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?