Darende’de Kentsel Dönüşüm İncelemesi

Darende’de Kentsel Dönüşüm İncelemesi

  Malatya’nın İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Kentsel Yenileme Daire Başkanlığı Uzmanlarınca İncelemeler Yapıldı.

  nde Düşünülen Projesi İçin Toki Yetkilileri Darende‘de İncelemeler Yaptı. İlçe Merkezi, Çarşı Merkezi ve Belediye Lojmanlarının Bulunduğu Yerlerde Ön İncelemeler Yapıldı.

  İncelemeler Hakkında Bilgi Veren Toki Yetkilisi Orhan Mercan “İlçedeki yıkıntı döküntü alanların bir şekilde elden geçirilip vatandaşla anlaşmak suretiyle yenilenmeli. Asla zoraki bir yapılaşma olmayacaktır. Vatandaşlarımızın çoğunluğunun rızasını almak kaydıyla yenileme projesi yapmayı düşünüyoruz. Toplu konut idaresi olarak inşallah bununla ilgili ilk adımı atıyor, öncelikle bir protokol yapıp belediyemiz ile TOKİ arasında işlemleri başlatacağız. Bununla alakalı çalışmalar bittikten sonra vatandaşın bilgilendirilmesi ve uzlaşma süreci olacaktır. Onu da yakın zamanda inşallah hayata geçireceğiz” Şeklinde Açıklamada Bulundu.

  Başkan Vekili Murat Doğan’da Yaptığı Açıklamada “Belediyemiz ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm ve Yenileme çalışmalarının vatandaşlarımızla istişare edilerek planlanacağını belirtmek istiyorum, ilçemizin güzelleşmesi ve modernleşmesi adına bu çalışmaları önemsiyoruz. İnşallah ilçemiz için güzel olacaktır” Dedi.

  Haber: / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ