Darende’de İnceleme Yapıldı

Darende’de İnceleme Yapıldı Darende‘ye  gelen Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü heyeti incelemelerde bulundu. İnceleme heyetinde Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Sanat Tarihçisi Selda...

Darende’de İnceleme Yapıldı

  ’de İnceleme Yapıldı

  Darende‘ye  gelen heyeti incelemelerde bulundu.

  İnceleme heyetinde Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Sanat Tarihçisi Selda Yıldırım, Kurul başkanı Doç. Dr. İsmail Aytaç ve Kurul Üyesi Ankara Gazi Üniversitesi Arkeoloji bölümünden Dr. Yalçın Kamış’a Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan, Özel Kalem Müdürü Aslan Tektaş ve  ÇEKÜL Vakfı Malatya Temsilcisi ve Başkan Danışmanı Bekir Sözen eşlik etti.

  , altı ile eski Cumhuriyet ilkokulunu inceleyen heyette bulunan Kurul başkanı Doç. Dr. İsmail Aytaç ;Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu olarak iki kişi Darende’ye inceleme yapmaya geldiklerini,  gündemde olan Aslantaşlar’da bulunan aslanlara baktıklarını, alanda başka tarihi eser bulunup bulunmadığı hakkında inceleme yaptıklarını belirtti. Cumhuriyet ilkokulunda önceden yaptıkları incelemeden sonra yeni projeler gündeme gelince gelip yeniden inceleme yapmak gerektiğini ve bu incelemelere göre tavsiyelerde bulunduklarını belirtti. Aytaç Darende’nin kültür varlıklarını koruma konusunda daha bilinçlendiklerini ve kurulun üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştığını belirtti.

  Haber: / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ