Cloud Server Diğer Sunuculara Göre Farkı Nedir?

Bazı yönlerden bulut sunucuları fiziksel sunucularla aynı şekilde çalışır, ancak sağladıkları işlevler ve avantajlar normal sunuculara göre oldukça farklıdır. Cloud Server göz...

Cloud Server Diğer Sunuculara Göre Farkı Nedir?

  Bazı yönlerden bulut sunucuları fiziksel sunucularla aynı şekilde çalışır, ancak sağladıkları işlevler ve avantajlar normal sunuculara göre oldukça farklıdır. göz önüne alındığında, web sitelerinin en iyi şekilde barınması sağlanır. Aynı zamanda paylaşımsız bir cloud sunucu seçeneği ile birlikte sunucu üzerinden yaşanabilecek tüm sorunlar giderilir. En hızlı çözümü sunan www.cloudeos.com, kısa sürede web site performansınızı çok iyi seviyelere çekebilir.

  cloudGeleneksel olarak barındırma için iki ana seçenek vardır. Bu iki seçenek ise barındırma paylaşımı ve barındırma şeklindedir. Paylaşılan seçenekte sunucuların paylaştırıldığı müşterilerin tüm siteleri tek bir sunucuda yer alır. Bu sunucuda bir web sitesinde yaşanan olumsuz durumlar diğer siteleri de etkiler. Üstelik kontrol edilmediği takdirde tüm web sunucunun çökmesi söz konusudur. Bu doğrultuda bu tip sunucularda bir müşterinin web sitesi, diğer müşterilere ait web siteleri gibi aynı sunucuda barındıracaktır. Bu durum sunucunun çok miktarda trafik ile baş edememesi de dahil olmak üzere birçok dezavantaja sahiptir. Dedicated hosting türünde ise müşterilerin tüm fiziksel sunucuları satın alması ile birlikte paylaşım söz konusu değildir. Bu sunucularda site ayrılır ve paylaşım olmadığı için bağımsız kalır. Fakat bu konuda da yine tek bir sunucu üzerinden barınma yapıldığından dolayı sunucu hatalarında site kesintiye uğrar. Bu tip sunucuların olumsuz yönü, beklenen trafik seviyelerini karşılamak için yeterli kaynak ve işlem gücü ile gerekli kapasitenin tahmin edilmesi gerektiği yönündedir. Bu nedenle de sürekli takip edilmesi ve önlemlerin alınması gerekir

  Cloud Server Farkı Ne?

  Cloud sunucu için ise müşteriler en iyi seçeneklerden birisine sahip olur. Cloud server için kaynaklar daha esnek ve dolayısıyla daha uygun maliyetli hale getirmek için ölçeklendirilebilir veya ölçeklenebilir durumdadır. Sunuculara daha fazla talep geldiğinde, kapasite, bu talebin yerine getirilmesi için kalıcı olarak ödenmesi gerekmeden buna otomatik olarak yükseltilebilir. Bu bir alınan hizmet sonrasında faturalandırmaya benzer. İhtiyacınız olduğunda sunucudan ek kaynak alırsınız. İhtiyacınız olmadığında ise kaynak tüketmez ve daha fazlasını istemenize gerek kalmaz. Böylece fiyatlar daha da düşük olur. https://www.cloudeos.com/tr/fiyat adresinden ihtiyacınız olan sınırlamalara göre kendi fiyatınızı belirleyebilirsiniz.

  Kaynak konusunda cloud server için özel olarak uygulamalar kullanılır. Böylece gerekli kaynaklar hemen sağlanabilir. Sitelerin kapanması ve kaynak tükenmesi gibi bir durum da söz konusu olmaz.

  Haber:

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?