Çamlıca Okulları, Aşure Etkinliği Düzenledi

Özel Malatya Çamlıca Okulları, Muharrem ayı vesilesi ile öğrencilerinin kültürel değerlerini okullarda da tanıması açısından öğrencilerine aşure dağıttı.Aşure etkinliğine Malatya’da birçok siyasi...

Çamlıca Okulları, Aşure Etkinliği Düzenledi

  Özel Malatya Çamlıca Okulları, Muharrem ayı vesilesi ile öğrencilerinin kültürel değerlerini okullarda da tanıması açısından öğrencilerine aşure dağıttı.Aşure etkinliğine Malatya’da birçok siyasi ve bürokrat katıldı.camlica-okullari-malatya

   Özel Malatya Çamlıca Okulları, bugün bolluğun ve bereketin simgesi olan aşure günü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Programın akışında Malatya Yeşilyurt kaymakamı sayın Nesim BABAHANOĞLU, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Cemal KALAY, Malatya ASKON Kurul başkanı Mesut KARATAŞ ve yönetimi, Ak Parti il başkan yardımcısı sayın Hacı Bayram YILMAZ, CHP Milletvekili adayı sayın Erdem Hüsnü ASLANOĞLU, MHP il başkan yardımcısı, İl Maarif Müfettişleri, Malatya kanaat önderleri, Malatya’nın önde gelen isimlerinden sayın Abdullah ALAY ve yoğun bir veli katılımlarıyla gerçekleşmiştir.
  Misafirlere aşure dağıtımını geleneksel kıyafetler giyinmiş miniklerimizin yapması programı daha da bir şenlendirdi. Ayrıca programı geleneksel, içten ve samimi bir hava kattı. Dağıtılan aşure insanların ağızlarını tatlandırmakla kalmayıp çok tatlı iletişim ve muhabbetlerin sergilenmesine vesile oldu. Veli, öğretmen, öğrenci kaynaşması açısından da son derece güzel bir ortamdı. Çamlıca Okulları misafirperver yaklaşımının da yine güzel bir örneğini verdi.

  kaynak:camlicaokullari.com

  Editör Notu:Özel Çamlıca Koleji öğrencilerine sadece MEB müfredatını öğretmek ile kalmayıp , onları manevi yönden geleceğe hazırlamaları takdir edilecek bir davranıştır.Temennimiz Malatya’da eğitim veren kurumların kültürel değerlerimizi öğrencilere küçük yaşta aşılamaları olacaktır.

  Bu duyarlı hareketinden dolayı Çamlıca Okulları’nın yöneticisi, MUSTAFA SARITAÇ hocamızı tebrik ediyoruz…

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?