Çalık Karahan Tüneli’nde İncelemelerde Bulundu

Çalık Karahan Tüneli’nde İncelemelerde Bulundu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci İle Birlikte Karahan Tüneli’nde İncelemelerde Bulundu.

  2015 yılı Karahan Tüneli’nin Geçildiği Yıl Olacağını Söyleyen Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Malatya-Darende yolu diye konuşuyoruz ama Ankara’dan Malatya’ya Doğu Anadolu’da 14 şehrimizi ilgilendiren bir yol.

  İhalesi, projesi yapıldı, yola çıkıldı diyene kadar Karahan Tüneli bizi çok hırpaladı. Burası 158 milyonluk bir projeydi ama yapılan yeni ödeneklerle çok daha üzerine çıkmış vaziyetteyiz.

  Bağlantı yollarımızla birlikte çok ciddi manada Malatya’ya yapılmış bir yatırım olacak. Zeminin sağlam çıkmaması, tavanın maalesef çökmesi, bazen müteahhit firmanın da elinde olmayan sebeplerden dolayı uzamalar oldu.

  İnşAllah Allah nasip ederse 2015 yılı Karahan Tüneli’nin geçildiği yıl olacak” Diyerek.

  Birinci Tünel’de Işığın Görüldüğünü Belirten Çalık; “İkinci tüneldeki çalışmalar ile ilgili müteahhit firmanın sahibiyle görüştük. 2014’ün sonu itibariyle ikinci tünelde de aydınlığı göreceğiz. 2015 Şubat ayında da tünelle ilgili ön girişler dahil olmak üzere inşaat çalışmaları bitirilmiş olacak. 2015’te inşallah Karahan Tüneli’nin kurdelesini hep beraber keseriz ümidindeyim” Şeklinde Konuştu.

  Haber: / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ