Çakır’dan Canlı Hayvan Pazarı ve Şehir Mezarlığı İncelemeleri

Kurban Bayramına Sayılı Günler Kala, Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır, Canlı Hayvan Pazarı ve Şehir Mezarlığında Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi. Büyükşehir...

Çakır’dan Canlı Hayvan Pazarı ve Şehir Mezarlığı İncelemeleri

  Kurban Bayramına Sayılı Günler Kala, başkanı Ahmet Çakır, ve Şehir Mezarlığında Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Beraberindeki Yetkililerle Önce Canlı Hayvan Pazarında İnceleme Yaptı, Bakım Onarım ve Bir Dizi Çalışmaların Devam Ettiği Canlı Hayvan Pazarı Bayrama Hazır.

  Konuyla ilgili olarak Basın Yayın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir dolayısıyla bir dizi tedbirler aldı. Bu tedbirler kapsamında kurban alımları dolayısıyla büyük yoğunluğun yaşandığı Canlı Hayvan Pazarı Esenlik Şirketi tarafından yıkanırken, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından da karasinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlandı.

  Canlı Hayvan Pazarı’nın yanı sıra Kurban Kesim Yeri olarak belirlenen 14 adreste de yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarının yapıldığı kaydedildi.

  Ardından Şehir Mezarlığındaki Çalışmaları İnceleyen Çakır ve Beraberindeki Her Bayram 100 Bin Vatandaşın Mezarlık Ziyaretlerinde Bulunduğunu Belirtti.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin örnek çalışmalarından birinin de mezarlık çalışması ve hizmetleri olduğunu belirten Başkan Çakır, “Bugün Türkiye’de belki de örneği olmayan bir düzen, tertip ve hizmet anlayışıyla mezarlık hizmetlerini yürütüyoruz. Buradaki hizmetlerden dolayı ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özellikle bayramlarda mezarlıklarımız çok yoğun oluyor.

  Şehir Mezarlığına bayramlarda 100 binin üzerinde ziyaretçi geliyor. Ziyaretçilerin düzenli ulaşımını sağlamak, ziyaretlerini nezih bir ortamda yapmalarını sağlamak bizim temel görevimiz. Bunun için de göreve geldiğimiz günden itibaren burada yol açılması, asfaltlanması, ağaçlandırılması, sulama sistemlerinin kurulması ile ilgili her yıl önemli yatırımlar yapıldı. Şimdi de bayram öncesinde vatandaşlarımızın mezarlarını rahat bir şekilde ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarımız tamamlandı.

  Yeni açılan bölgelerin yol açma ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Yol çizgileri ve levhalama çalışmalarıyla gelen ziyaretçilerimizi rahat ettireceğimize inanıyorum. Her geçen yıl bu hizmeti daha da geliştireceğiz” dedi.

  Şehir mezarlığında özellikle sağanak yağış durumunda, mezarların su altında kalmasını önlemek için çukur olan yerlere kanal ve menfez de yapılıyor.

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Savaş COŞKUN dedi ki:

   İncelesin incelesin çokta anlar ya.