Büyükşehir’den Film Festivaline 250 Bin TL Katkı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Toplantılarını Yaptığı İkinci Oturumla Tamamladı. Oturumda Uluslar Arası Film Festivali’ne 250 Bin Lira Katkı Yapılması...

Büyükşehir’den Film Festivaline 250 Bin TL Katkı

  , Kasım Ayı Olağan Toplantılarını Yaptığı İkinci Oturumla Tamamladı. Oturumda Uluslar Arası ’ne 250 Bin Lira Katkı Yapılması Kararlaştırıldı.

  19 Kasım Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Meclis Başkanvekili Hasan Göğüs başkanlık ederken, gündem maddeleri tek tek görüşülerek karara bağlandı.

  Gündem maddeleri içinde yer alan ilçe belediyelerinin 2015 yılı bütçeleri Komisyon raporları doğrultusunda kabul edilirken, Kernek Parkı içinde yer alan bazı alanlar 10 yıllığına Esenlik şirketine kiraya verildi. Sanat Sokağı içerisinde bulunan bazı alanların da yine 10 yıllığına Kültür A.Ş.’ye kiraya verilmesi kararlaştırıldı.

  2015 yılı Büyükşehir Bütçesi 525 milyon lira
  2015 yılı Büyükşehir Belediyesi ücret tarifesi ile isteğe bağlı olarak ifade edilecek her türlü hizmet ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ücret tarifeleri de komisyon raporları doğrultusunda kabul edildi. Büyükşehir Belediyesinin 2015 yılı gelir-gider bütçesi de görüşülerek kabul edildi. Buna göre Büyükşehir Belediyesinin 2015 yılı bütçesi 525 milyon lira olarak belirlendi.

  MOTAŞ’ın sermaye artırılmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi hissesine düşen miktarın ödenmesi hususundaki komisyon raporu da görüşülerek kabul edildi. Şehrin muhtelif yerlerinde bulunan 15 adet ekmek satış büfesinin yine Megsaş’a 10 yıllığına kiraya verilmesi görüşülerek kabul edildi.

  Çukurdere ve Battalgazi Mahallesinde bulunan Çok Amaçlı Sosyal Tesislerin kamu yararına çalışan derneklere 1 yıllığına kiraya verilmesi meclis tarafından kabul edildi.

  Malatya ’ne 250 bin lira katkı
  5. Malatya Uluslar Arası Film Festivalinin proje ortağı olan Büyükşehir Belediyesinin festivale 250 bin Türk Lirası katkı sağlaması görüşülerek kabul edildi.

  Meclis toplantısında ayrıca Gayrimenkul Rayiç Değer Tespit Komisyonu’na üye seçimi de yapıldı. Komisyona, Şahin Özer asil, Aziz Görgeç ise yedek üye olarak seçildiler.

  Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda ayrıca gündemde yer alan imar maddeleri de görüşülerek karara bağlandı. İmar maddelerinin bir kısmı görüşülerek karara bağlanırken, bir kısmı da komisyona havale edildi.

  Aralık Ayı toplantısı 10 Aralık’ta
  Malatya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı olağan toplantısını 10 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 14.00’de Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda yapacak.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Taner Polat dedi ki:

   Büyükşehir olmasıyla beraber vergiler de arttı. Gelir gider dengesini sağlamak gerekir. Ayrıca Malatya’da yapılan veya Malatya’nın tanıtımını sağlayacak projelere de ağırlı verilmesi gerekir.