Bunu da Yaptılar. Cami’de Hırsızlık

Malatya’da Mehmet Buyruk Caddesinde Bulunan Turgut Özal Camisinde Bugün Sabah Namazı Sonrasında Hırsızlık Olayı Meydana Geldi. Camide Toplanan Yardım Paralarına Gözlerini Diken...

Bunu da Yaptılar. Cami’de Hırsızlık

  Malatya’da Mehmet Buyruk Caddesinde Bulunan Turgut Özal Camisinde Bugün Sabah Namazı Sonrasında Hırsızlık Olayı Meydana Geldi. Camide Toplanan Yardım Paralarına Gözlerini Diken Hırsızlar Her Yerde Aranıyorlar.

  Edinilen Bilgilere Göre; Henüz Kimliği Belirlenemeyen Kişi veya Kişilerin, Turgut Özal Camisinde Kilitli Olduğu Belirtilen Kapıyı Zorlayarak İçeri Girdikleri Belirtildi. Hırsız veya Hırsızlar Önce Cami Görevlisine Ait Odaya Girerek Diyanet İşleri Başkanlığının Her Yıl Camilere Gönderdiği 500 TL. Civarındaki Takvim Parasını Çaldılar. Ardından Camide Bulunan Çelik Kasaya Yönelen Hırsızların Kasayı Zorladıkları Ancak Açamadıkları Belirtildi.

  Turgut Özal Camisinde Görevli Olan Abdullah Maden Yaptığı Açıklamada; “Sabah namazını kıldırdım saat 06,15 gibi camiden ayrıldık. O zaman bir şey yoktu. 07,45’de, kasayla oynandığını gördüm ve polisi aradım. Görevli odasına girmişler. Takvim paralarını almışlar. Kasayı açmak için uğraşmış ama açamamışlar” Dedi.

  Görevlilerin İhbarı Üzerine Camiye Gelen Polisler Bir Dizi İncelemelerde Bulunarak, Hırsızlığın Yapıldığı Yerlerde ve Çelik Kasa Üzerinde Parmak İzi Aldılar.

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?