Buğday Pazarında Kantar Denetimi

Malatya’da belediyenin ölçü ayar memurları buğday pazarında esnafların kullandığı dijital ve dijital olmayan kantarların denetimi yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu...

Buğday Pazarında Kantar Denetimi

  Malatya’da belediyenin ölçü ayar memurları buğday pazarında esnafların kullandığı dijital ve dijital olmayan kantarların denetimi yapıldı.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu tarafından kantarların denetimi yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan denetimlerde Buğday Pazarında bulunan esnaflar kontrol edildi. Kontrollerde esnafların kullandığı kantarların sıfır ayarı yapıldıktan sonra kantarların üzerine ağırlık konuldu. Ağırlık konularak kantarların bozuk olup olmadığı denetlendikten sonra arızalı kantarlar yasal işlemler yapılarak tamire gönderildi. Ayrıca önceden denetimi yapılarak tamirden gelen kantarların kontrolleri yapıldı.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğunun yapmış olduğu denetimlerde muayene ücreti olarak 26 TL ücret kesildi. yapılan denetimlerde kurallara uymayanlar ve gerekli tamir ve işlemleri yapmayan esnaflara cezai işlem uygulandığı ve 1.674 TL ceza kesildiği belirtildi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?