Bu uçağa binerken 2 kere düşünün!!! Skandal Uçak Boeing 787

Bu uçağa binerken 2 kere düşünün!!! Skandal Uçak Boeing 787

Amerika merkezli dünyanın en büyük uçak üreten firması olarak bilinen BOEİNG son ürettiği uçakta kalitesiz işçilik ve yakıt tasarrufu sağlamak açısından geliştirdiği akü sistemi için ise şaibeli durum olduğuna dair iddialar mevcut.boeing787-roportaj

Aljazeera televizyonu tarafından belgesel tadında hazırlanan bir araştırmacı gazetecilik örneği.Haberi boeing’in üretim tesisine gizlice sızıp çalışanlardan bilgi alınıp belgeleri ile hazırlanan bir haber var karşımızda.

İşin garip tarafı Boeing koordinatörü aljazeera muhabirinin sorularını cevaplamamak için röportajı yarıda kesiyorlar.Haberin içeriği hakkında parçalar halinde bilgi vermemek adına aljazeera’nin hazırlamış olduğu haber videosunun tamamını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

tarafından Türkiye’de de kullanılan bu uçak hakkında , havacılık daire başkanlığının bir incelemesi olup olmadığına dair hiç bir belge bulunmamakta.

boeing787-thy-tehike-ucakSon derece önemli olan bu haberi medyanın es geçmesi ise çok ironik bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak:http://www.aljazeera.com/investigations/boeing787/2014/09/Broken-Dreams-Boeing-responds-20149181020694622.html

http://aljazeera.com.tr/belgesel/boeing-787-havada-tehlike

Haber: / /

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ