Bu İlçelere Tesisler Kurulacak

Bu İlçelere Tesisler Kurulacak

  ’nın olmasıyla birlikte hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler üreten Malatya Belediyesi, kırsala yapacağı yatırım ve hizmetler için yeni tesisler kurmaya devam ediyor.

  Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın ilçelerinde yol yapım, bakım ve onarım işlerinde kullanılmak üzere 10 değişik bölgeye taş ocağı, konkasör ve kuracak.

  Tesisler; Darende, Pütürge, Arapgir, , Kuluncak, Akçadağ, Doğanşehir ile Yazıhan’a kurulacak. Pütürge ile Arapgir ilçelerinin dağınık coğrafi yapısı nedeniyle bu ilçelere 2 tesis kurulacak.

  Kurulacak olan tesisler ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Başkanı Ahmet Çakır, ilçelere kurulacak olan bu tesislerin Türkiye’de örnek nitelikte olduğunu söyledi.

  ve Arguvan’da Özel İdare döneminden kalan 2 tesis ile birlikte toplam tesis sayısının 12 olacağını belirten Başkan Çakır, “Tesislerimizin her birinde yıllık 380.000 ton (156.000 metreküp) kalker (taş) üretimi yapılacak. Üretilecek olan malzemeler ilçelerimizin alt yapı ile üst yapısının imarında kullanılacak. Bu tesisler ilçelerimizin ve kırsal mahallelerimize yapacağımız hizmetlerde altyapımızı güçlendirecek büyük adımlar olacak. Kırsalda yapacağımız yatırım maliyetlerinin azalması, buralarda daha çok hizmetler yapmamızı sağlayacak. Nakliye giderleri olmayacak ve Büyükşehir Belediyemiz milyonlarca lira tasarruf edecek. Bahar aylarında hizmete açmayı planladığımız bu tesislerle birlikte ilçelerimiz ve kırsal mahallelerimizin alt ve üst yapı sorunları da çözülmeye başlayacak” dedi.

  Haber: / / / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ