Bitcoin sanal paradan reel paraya dönüyor |BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin sanal paradan reel paraya dönüyor |BİTCOİN HABERLERİ

  İlk çıktığı yıllarda 1 () 10 dolar seviyelerinde iken şuan 19.000 dolar seviyelerine gelen sanal para birimi yükselişini devam ettireceğe benziyor.Wall Street New York borsasının ardından vadeli işlemler için Chicago borsasına giriş yapacak olan sanallığı gerçek para birimine geçiriyor.

  bitcoin-haberiNew York borsasına girince değeri yüzde 17 arttı…

  Bitcoin ikinci hamlesi ise beklendiği gibi dünyanın en büyük vadeli işlem borsası olan Chicago Board Options Exchange (CBOE) girişi ile yaşayacak.16.12.2017 23:40 itibari ile 1 bitcoin btc 19250 dolar seviyesinde bulunmakta.

  1 Bitcoin 2018 yılında 35.000 dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

  Bitcoin’in kurucuların hedeflediği değer ise 1 kilo altın ile 1 BİTCOİN (btc)’nin eşit seviyeye gelmesi.Günümüzde birçok ülke bitcoini yasaklayıp kendi sanal para birimine geçse bile dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir sanal para birimi.

  Avustralya gibi vatandaş kabul etmeyen bir ülke bile 43 bitcoin bağış yapan herkesi vatandaşlığa alacağını duyurdu.Bicoin chicago borsasına girdiği gibi değerini yüzde 25 arttırması bekleniyor.

  Geleceğin yatırımı bitcoin mi? 

  Geçen yıl bu dönemde 1 btc 1100 dolar civarlarında iken şuan 1 btc bitcoin 19250 dolar aradaki yükseliş akıl almaz bir şekilde kendini gösteriyor.Bir çok ekonomi uzmanı ise bitcoin sanal para olayını bir balon olarak görüyor kimisi ise gelişmiş ponzi sistemi olarak tanımlamakta.

  Bitcoin nasıl alınır ? Nasıl satılır ?

  Bitcoin btc alabilmek için Türkiye’de resmi olarak firmalar mevcut ancak ne tam olarak resmi nede gayri resmi.Türkiye’de bilindik 6 tane coin borsası mevcut, bu siteler üye olduktan sonra sizden güvenlik doğrulama adımı olarak nüfus cüzdanınızı ve fotoğrafınızı istemekte ileride bu fotoğraf ve kimlik bilgilerinizin nerede kullanılacağının nerede saklandığının bir garantisi ise bulunmamakta.

  Bitcoin borsalarına TL gönderiliyor

  Bitcoin borsaların hesabı bulunduğu banka hesabına size verilen kod ile beraber eft yapılıyor ve ortalama 2 saat içerisinde paranız hesabınıza geçiyor ancak sitenin sahibi isterse bu parayı dolandırabilir ve hiç bir kanıtınız yada yasal dayanağınız yok çünkü açıklama kısmı şu şekil bir kod oluyor. SNDK44 şeklinde bu koda kişisel numara adı verilse de esas amaç maliye denetiminden kaçmak

  btc-bitcoinTürk Borsalarından Alınan BİTCOİN yabancı borsalara aktarılıyor.Bitcoin almak da satmak da 1 elde bomba tutmak gibi adlandırılabilir.Ne aldığınız ne sattığınız nede sakladığınız yer belli.Ancak bitcoin borsaya açılıp şirket kategorisine girip ülkemizde resmi şubesi olur ise olay legal boyuta gelir.Olaylar ise burada şekil değiştiriyor şuan için 500 den fazla altcoin bulunmakta ve hepsi tehlikeli posizyonda aldığınız sanal paralar her an elinizde patlayabilir..

  BİTCOİN haberleri ve bitcoin btc incelemeleri yazımız devam edecek…

   

  Haber: / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ