Binance bitcoin borsası hacklendi mi?

Binance kullanıcılarını tedirgin eden olayın aslı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Binance borsasında sabah saatlerinde VİA coin isimli sanal paranın değeri yaklaşık...

Binance bitcoin borsası hacklendi mi?

  kullanıcılarını tedirgin eden olayın aslı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.  borsasında sabah saatlerinde VİA coin isimli sanal paranın değeri yaklaşık olarak 119 kat artış sağlaması şaşkınlık yarattı, olayın aslı ise şuan belli olmuş durumda.

  binance-hack

  Binance borsasını kullanan yatırımcıların bir kısmı internet de satılan otomatik alım ve satım botlarını kullanarak anlık al-sat işlemleri ile kazanç hedeflemekte.Bu oto alım satım uygulamalarına verilen bir APİ KEY ile hesabınızın şifresi bilinmese bile (sms onay , google doğrulama) botlar sizin adınıza alıp satma işlemi yapabilmekte.

  Bir gurup hacker tarafından olay olmadan 1 saat önce deep web (karanlık internet) sayfalarında konu gündeme getirildi ancak pek ihtimal verilmedi.Hackerlar programın verimerkezini ekleyerek kendilerini programda yönetici yapıp kullanıcıların  tüm sanal paralarını üzerinden VİA coin isimli sanal para ile takas ettiler.

  Bitcoin borsalarında APİ KEY işlemlerini pasif hale getiriniz!

  binance-hacklendimi

  Otomatik alım satım programları satılırken güvenli olarak lanse ediliyor sebebini ise para gönderme yetkisinin olmamasına bağlanıyordu ancak geldiğimiz nokta gösterdi ki normal değerinden alınan al sanal para birimlerinde anlık yoğunluk oluşturarak 119 kat gibi devasa bir soygun gerçekleştirildi.

  Mağdurlar ne yapacak?

  Aslında binance kullanıcılarının daha doğrusu program ile alım satım yapanların yapacakları birşey bulunmuyor onların yerine binance hesaplardan çekilen paraların geri iade etmeye uğraştığını bildirdiler.Mağdurlara hackerların programa saldırmadan önceki yatırımlarını hesaplarına işlemeye çalışıyorlar.

  Binance ceosu tarafından twitterdan yapılan açıklamada diğer saldırı ise kullanıcıları kandırarak şifrelerinin ele geçirilmesi, özellikle binance.com yerine arada bina.nce.com gibi internet siteleri kullanıcı şifrelerini çalmak için yapılmıştır.

  Binance ‘ye giremiyorum , al sat yapamıyorum neden ?

  Binance kısa süreliğine şüpheli işlemlerden dolayı hesapları askıya aldı , binance günlük işlem hacmi 2 milyar doları aşan global bir borsadır şuan itibarı ile kullanıcıların endişlenmesini gerektiren bir durum mevcut değildir.

  Binance ye girmek için tıklayınız. https://www.binance.com

  Bitcoin neden düştü ?

  Binance de oluşan durumun bir kısım tarafından krizi fırsata çevirme olarak algılandı , insanlar panik halinde toplu olarak bozdurunca bitcoin düşüşe geçti ancak önümüzdeki günlerde geri eski seviyesine geleceği düşünülmekte.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?