Beyaz Toroslu Zabıtalar Malatya’da – Malatya Haberleri

Beyaz Toroslu Zabıtalar Malatya’da – Malatya Haberleri

  ’da zabıtalar bir vatandaşı komalık etti.Yaşlı bir seyyar satıcıya bağıran zabıtaya bağırma diyen gencin başına gelenler, Malatyalıların vicdanını sızlattı.malatya-zabita-dayagi

   Bıçaklama olayı sırasında kavgayı ayırmaya çalıştığını iddia eden Nazri Özcan, Büyükşehir Belediyesi Zabıta görevlileri tarafından tartaklandığını iddia etti.

  Cumartesi günü Emeksiz Caddesi Hamidiye Camii civarında zabıta ekiplerince bölgeden uzaklaştırılmak istenen seyyar satıcılar ile zabıta arasında çıkan tartışmada Zabıta amiri bıçaklanarak yaralanmış ve bir seyyar satıcı gözaltına alınmıştı.

  Bıçaklama olayı sırasında kavgayı ayırmaya çalıştığını iddia eden Nazri Özcan, Büyükşehir Belediyesi Zabıta görevlileri tarafından tartaklandığını iddia etti.Milli Egemenlik Caddesinde çıkan olayı Nazri Özcan TV Malatya kameralarına anlattı.

  Özcan “Cumartesi akşamı merkezden eve geldiği sırada Zabıta ekipleri tarafından seyyar satıcılara yönelik denetimleri gördüm 60 yaşında ki bir seyyar satıcı Zabıta ekiplerine ekmek teknesini bırakmaları için yalvarıyor 25 – 30 yaşında ki memurları elinizi ayağınızı öpeyim bırakayım gideyim diyor ama kendini dinletemiyordu. Bende zabıta ekiplerine ayıp günahtır adamı bırakın dediğimde Zabıta ekiplerinin fiili saldırılarına mahsur kaldım.

  Kendimi geri çekip gerekçe sormam üzerine saldırılara devam edince kendimi korumak üzere sakat olan elimle yumruk atmaya çalıştım ve kendimi kurtarıp olay yerinden kaçtım. Ardından zabıta ekipleri beni takibe başladı karakola varmak üzereyken beni yakalayarak 3 – 4 ekip tarafından meydan dayağına maruz kaldım. Beni yaka paça sürükleyerek ekip otosuna alıp orada da dövdüler. Yüzümde kırıklar var göz ameliyatı olmam gerekiyor. Ayrıca kaburgalarımda kırık ve çatlak var ayağım yine kırık dolu ne zaman yataktan kalkacağımı bilmiyorum. Adliyede suç duyurusunda bulundum Zabıta ekiplerinden şikayetçiyim” dedi.

  Anne Gülperi Özcan ise “bizler vatandaş olarak Polise Zabıtaya güvenmezsek can güvenliğimizi kimlere emanet edeceğiz. Bir anne olarak herkes anne baba çocuğu, ama zabıtalarımızı eşkıya biz burada terörist değiliz, Türk vatandaşıyız benim çocuğum ne yapmış soruyorum sizlere bir genci yollun ortasında alıyorlar ve zabıtalar öldüresiye dövüyorlar bizler zabıtalardan şikayetçiyiz ifadelerini kulandızabita-dayak

  Sondakika44 Editör Notu: Malatya B.B.B ’ın üzerine düşen vazife bu şehrin huzurunu sağmamaktır.Belediye’ye bağlı zabıta ekipleri tarafından öldüresiye dövülen bu genç son mu olacak ? Yoksa bunlar bir başlangıç mı ?

  İddia edildiği üzere bu genci döven ZABITALAR’ın iş akdi fes edilecek mi ?

  Zabıta Görev Tanımı Madde 10:

  Belediye sınırları içinde beldenin düzenini, belde halkının huzurunu ve sağlığını sağlayıp korumak amacıyla kanun, tüzük ve yönetmeliklerde, belediye zabıtasınca yerine getirileceği belirtilen görevleri yapmak ve yetkileri kullanmak.

  Zabıtalar vatandaşı dövsün diye mi vergi veriyoruz…

  Kaynak: http://www.malatyatv.com/malatyada-zabita-bu-vahseti-isledi-mi–n176583/

  TV Malatya duyarlı bir basın duruşu sergileyip , darp edilen gencin sesi olmuştur.Tv Malatya ekibini bu hareketlerinden dolayı tebrik ederiz.

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Vatandas tc diyor ki:

   Eğer bu belediye gereğini yapmazsa yazıklar olsun. Bu insan ya insan hangi kitap da yazıyor bir kişiye 20 kişi vurmak. Sondakika44 ekiplerini sizden istirhamım bunun takipçisi olsun bizde kimin dost kimin düşman olduğunu bilelim.

   1. ömer diyor ki:

    Bugün torpili olan herkes belediyede zabıta olarak göreve alınıyor bunun sebebi zabıtalar değil belediyedir her başıboş insanı zabıta yapmamalı…

  2. 6nvurus diyor ki:

   Belediye elemanlarına düzen veremiyo çevreye nasıl düzen verecek ? Askeri disiplin kuralları geçerli olmalı bütün devlet birimlerinde belediyelerde elini kolunu sallayan birilerinin hatrına alınıyo işe bi dur denmeli

   1. ıbrahım kaplan diyor ki:

    20 kısı gelecegınıze tek gelın delıkanlımısınız sız tek guclerı yetmezkı kedı gıbı olurlar .ben ogun gordum vbatandasın bırı boksormus bunların ucunu hastanelık ettı tek basına bırıde karıı gıbı agrlıyodu ımdat zabıta arkadaslarım ımdat dıye adamın kafasını bozmayın lan

  YORUM YAZ