Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarafından, Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitimleri Verilmeye Başlandı. Vatandaşlara Daha Hızlı ve Kaliteli Hizmet Vermek Amacıyla Genel Bir Eğitim...

Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitimi

  Tarafından, Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitimleri Verilmeye Başlandı. Vatandaşlara Daha Hızlı ve Kaliteli Hizmet Vermek Amacıyla Genel Bir Eğitim Semineri Düzenleniyor.

  Yapılan Açıklamada; Büyükşehir statüsünün kazanılmasıyla birlikte başlattığı yapılanma sürecini büyük oranda tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de personele yönelik semineri düzenliyor. Denildi.

  Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi yönetici ve çalışanlarına genel belediyecilik hizmetleri ve halkla ilişkiler konusunda 5 hafta sürecek hizmet içi eğitim semineri verilecek.

  3 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan Hizmet İçi Eğitim Semineri 5 Aralık 2014 tarihinde sona erecek. 5 haftalık süreçte Belediye çalışanlarına toplamda 150 saatlik eğitim verilecek.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde alanlarında uzman kişiler eğitim verecek. Eğitim programına İnönü Üniversitesi’nden çok sayıda akademik ve teknik personelin konuşmacı olarak katılacağı İfade Edildi.

  Her alanda eğitim
  5 hafta sürecek olan eğitim programında; Belediye ve halkla ilişkiler, beden dili, stres yönetimi, öfke kontrolü, iş sağlığı ve güvenliği, taşınır mal yönetmeliği, resmi ve genel yazışma kuralları arşiv yönetmeliği ve standart dosya planı, 5326 sayılı kabahatler kanunu, iletişim ve zor insanlarla iletişim, iş sağlığı ve güvenliği, 5018 sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu, kişisel gelişim, sürekli iyileştirme eğitim, anlama ve empati kurma, ilk yardım ve yönetim örgütlemesi, tarihi mekanlar ve kent estetiği, bütçe uygulamaları, 5216 sayılı büyükşehir belediye kanunu ve büyükşehir belediyesi yazışma kuralları, güzel konuşma ve diksiyon, zaman yönetimi, takım çalışması, tahakkuk esaslı muhasebe, bireysel enerjiyi yönlendirme eğitimi, disiplin soruşturması ve cezaların uygulanış şekli, 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, mobing ve tahakkuk esaslı muhasebe konularında Belediye çalışanları bilgilendirilecek.

  Alanında uzman kişiler
  Toplam 150 saatlik hizmet içi eğitim seminerini İnönü Üniversitesi’nden alanlarında uzman akademik ve teknik personeller verecek. İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Selma Karatepe’nin de katılacağı seminerde eğitim verecek olan diğer kişiler: Prof. Dr. A. Kadir Baharçiçek, Prof. Dr. Mehmet Tikici, Doç. Dr. Bünyamin Akdemir, Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Doç. Dr. Ali Özer, Doç. Dr. İlhan Erdem, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Akyol, Yrd. Doç. Dr. Taşkın Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Hayri Keser, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Çırak, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Göğebakan, Öğretim GörevlisiM. Ozan Gülada, İş Güvenliği Yöneticisi Murat Arpa.

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?