Belediye Çalışanlara Zorla Zam Almak İstemiyorum Diye İmza Attırdı

Belediye Çalışanlara Zorla Zam Almak İstemiyorum Diye İmza Attırdı

ahmet-cakir-isci-haklarini-yedi

Büyükşehir kadrosunda çalışan işçilerin gündeme taşıdığı iddialar yenilir yutulur cinsten değil.Ak Parti hükümeti tarafından maaşlara yapılan zamlar , Çakır ve Ekibi işçilere zorla sözleşme imzalatıp ya buraya imza atarsın yada çıkıp gidersin dedikleri iddia edildi.

Medya’da geçtiğimiz hafta Yeşilyurt Başkanı H.Uğur Polat hakkında da aynı iddialar dile getirilmişti.

Sondakika44’ün edindiği bilgilere göre Asgari ücretteki artış karşısında belediyenin parası yetmiyor gerekçesi ile işçilerin alacağı 50-100 LİRA’ya adeta göz dikildiği öne sürüldü.

Sosyal medyada ’a ilginç tepkiler gelmekte.Twitter üzerinden tweet atan Malatyalılar şöyle dedi;

*Makaram arabasına o kadar para vereceğine işçiye zam ver Ahmet kardeş.

*Başkanım geçen yıl işçiler aldığı maaşa 80 kilo helva alabilirken şimdi 75 kilo helva alabiliyor, ya helva fiyatları düşsün yada işçilerin maaşını arttır 😉

İşçiler, Ahmet Çakır’ı Cumhurbaşkanına şikayet için imza kampanyası başlatacak.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 500 belediye işçisi, Sayın Cumhurbaşkanım, Ahmet Çakır hakkımızı yiyor diye imza kampanyası başlattı.(change.org üzerinden)

Ortaya atılan bu iddialar işçiler tarafından kesin bilgi olarak dile getirilse de BELEDİYE her zamanki gibi sessizliğini koruyor.

Öte yandan bir gurup belediye çalışanı Bakan Tüfenkçi ile görüşmek üzere önümüzdeki hafta Ankara’ya gidileceği öğrenildi.

*Editör notu:Ahmet Çakır , tarafından yapılan açıklama olur ise haberimizde yer verilecektir.

Ahmet Çakır’ın bir çok olumlu ve olumsuz yanı olabilir ancak işçinin alacağı 50 lira parayı ona çok görmeyi Ahmet Çakır’a yakıştıramadık.

Haber: / / /

Okur YORUMLARI
  1. Cem cem diyor ki:

    Daha sonraki icraatları kadrolu personeli paramız yetmiyor diyerek tenkisat kanuna göre tek taraflı aba altından sopa göstererek emekliye sevk edildi

  2. Ali can diyor ki:

    Yakında bombası patlar 15 temmuzda önce fetoya ihale veren bir başkan….anlayan anladı …editör paylaşacak bir vatansever bu yorumu paylaşır

YORUM YAZ