BDP İle Ülkücüler Arasında Gerginlik

Malatya’da BDP’li Bir Grup Öğrenci İle Ülkücü Bir Grup Öğrenci Arasında Çıkan Olaylarda 3 Kişinin Çeşitli Yerlerinden Yaralanarak Tedavi Altına Alındığı Belirtildi....

BDP İle Ülkücüler Arasında Gerginlik

  Malatya’da BDP’li Bir Grup Öğrenci İle Ülkücü Bir Grup Öğrenci Arasında Çıkan Olaylarda 3 Kişinin Çeşitli Yerlerinden Yaralanarak Tedavi Altına Alındığı Belirtildi.

  Edinilen Bilgilere Göre; Pazar Günü Akşam Saatlerinde Kapalı Çarşı Yakınlarında BDP‘li Oldukları Belirtilen Bir Grup Tarafından, Ülkücü Olduğu Belirtilen Bir Öğrenci Dövüldü. Olayın Duyulması Üzerine Ülkücü Olduğu Belirtilen Bir Grup Çevre Yolu Üniversite Otobüs Durakları Civarında Olaya Karışan İki BDP’li Öğrenciyi Dövdü.

  Bugün İki farklı Yerde Yaşanan Olayların Ardından 3 Öğrenci Çeşitli Yerlerinden Yaralandı ve Hastaneye Kaldırıldı. Hastaneden Edinilen Bilgilere Göre Öğrencilerin Durumlarının İyi Olduğu ve Taburcu Edilecekleri Belirtildi.

  Yaşanan Olayların Duyulması Üzerine Şehir Merkezinde Soykan Parkı Önünde Toplanan Bir Grup Ülkücü, BDP’ye Ait İl Binasına Doğru Yürümek İstediler. Bölgeye Çok Sayıda Çevik Kuvvet Polisi Gönderilirken Grupların Karşılaşmaması İçin Polis Geniş Güvenlik Önlemleri Alarak Barikatlar Kurdu.

  Öte Yandan, Şehir Merkezi Başta Olmak Üzere, Ülkü Ocakları ve BDP Binaları Önüne ve Çevresine Polis Ekipleri Yerleştirilirken, Öğrenci Yurtlarında’da Benzer Güvenlik Önlemleri Alındığı Belirtildi.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?