Başkan Selahattin Gürkan Bayram Mesajı

Malatya Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Kurban Bayramı Vesilesiyle Bir Mesaj Yayınladı. Bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını...

Başkan Selahattin Gürkan Bayram Mesajı

  Malatya Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Vesilesiyle Bir Mesaj Yayınladı.

  Bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını içerisindeyiz.

  lar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, milletçe ve ümmetçe sevinç ve coşkunun yaşandığı, bir toplumda millet olma şuurunun taçlandığı özel günlerdir.

  Bayramlar, sıla-i rahim açısından da müstesna günlerdir. Bu bayrama adını veren Kurban ibadeti, kulun Allah’a yakınlaşması, malî yönüyle sosyal dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirmesidir.

  Kurban ibadeti aynı zamanda, Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in Allah’a olan sadakat ve teslimiyetini temsil etmesi yönüyle ayrı bir anlam taşımaktadır. Kurban, bir diğer yönüyle insana paylaşmayı, birbirine yardım elini uzatmayı ve bütün insanları sevgiyle kucaklamayı amaçlamaktadır.

  Her bayram olduğu gibi bu bayramda da bizi farklı kılan kültürel ve inanç değerlerimizi sergileyeceğiz. Kurban, berekettir, kurban paylaşmaktır, paylaşmak ise, güzelliktir. Bütün güzellikler sizlerin olması temennisiyle Türk ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ