Başkan ÇAKIR’dan 30 Ağustos Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Başkan Çakır, Mesajında Şunları Belirtti...

Başkan ÇAKIR’dan 30 Ağustos Mesajı

  Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR Zafer Bayramının 92. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Başkan Çakır, Mesajında Şunları Belirtti

  30 AĞUSTOS BÜYÜK ZAFERİN TARİHİDİR;
  Birinci Dünya Savaşı’nın ardından topraklarımıza göz diken emperyalist devletler, yurdumuzu dört bir yandan kuşatmış ve bağımsızlığımızı elimizden almaya cüret etmişlerdir. Ancak Yüce Milletimiz tarih boyu olduğu gibi o gün de buna müsaade etmemiş ve düşmanı yurdumuzdan çıkarmak için Milli Mücadeleyi başlatmıştır.

  İstiklal Mücadelesinde bir bir başarılar elde edilmiş, nihayet Milli Mücadele’nin Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat komuta ettiği ve 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmıştır.

  dolayısıyla, günümüzde bağımsızlıklarını elde etmek, üzerlerindeki baskı ve vesayetleri kırarak kendi kaderlerini kendilerinin tayin edebilmesi için mücadele eden Suriye, Mısır, Filistin, Doğu Türkistan gibi sıkıntı içindeki tüm yeryüzü halklarına da barışın gelmesini temenni ederim.

  Bu vesileyle bir kez daha Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Gazilerimize minnettar olduğumuzu belirtiyorum. Tüm milletimizin ve Silahlı Kuvvetlerimizin Zafer Bayramı kutlu olsun.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?