Başkan Ahmet Çakır Bayram Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. İnsanları birbirine yakınlaştıran, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlendiren bir...

Başkan Ahmet Çakır Bayram Mesajı

  Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Çakır Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

  İnsanları birbirine yakınlaştıran, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Kurban Bayramı’nın başta Malatyalı hemşerilerim olmak üzere, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

  Yakınlaşma, kaynaşma ve paylaşma anlamı taşıyan bayramlar, insanların her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel günlerdir.

  Bu nedenle tüm insanların tüm olumsuzlukları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, dostça bir bayram geçirmeleri dinimizin emri, bayramın bir gereğidir.

  Bizim inancımız ve kültürümüz, darda kalana sahip çıkmayı, mazlum ve mağdurun hakkını savunmayı, muhtaç ve yoksulu korumayı, öksüz ve yetimleri sevindirmeyi, komşusu açken tok yatmamayı gerektirir. Kurban Bayramı’nı da yine hep birlikte coşkuyla, sevinçle, neşeyle kutlayacak; komşu, akraba ve diğer insanlarla acılarımızı ve mutluluklarımızı paylaşmamız gerekir.

  Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın; milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?