Başbakandan Öğretmenlere SMS

Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yıllarını telefonlarına gönderdiği mesajla kutladı. Başbakan Davutoğlu’nun Öğretmenlere Mesajı; “Sevgili öğretmenlerim, değerli meslektaşlarım, yeni öğretim yılınız...

Başbakandan Öğretmenlere SMS

  , öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yıllarını telefonlarına gönderdiği mesajla kutladı.

  Başbakan Davutoğlu’nun Öğretmenlere Mesajı; “Sevgili öğretmenlerim, değerli meslektaşlarım, yeni öğretim yılınız kutlu olsun. Sağlık ve başarılarla dolu nice yıllar diliyor, tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum.”

  Ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu, İlköğretim Haftası ve 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı münasebetiyle yayınladı.
  Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun İlköğretim Haftası ve 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajı aşağıdadır:

  “Bir ülkenin kalkınması ve müreffeh milletler arasında yer alması için en önemli unsur, hiç şüphesiz sağlam bir eğitim sistemine sahip olmasıdır.

  Bizler bu şuurla, son yıllarda ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirmek ve geleceğimize yön verecek projeler üretmek gayreti içinde olduk.

  Bu çerçevede, Milli Eğitim Bakanlığımız nezdinde yapılan büyük yatırımlar ile maddi yetersizlikler nedeniyle eğitim öğretim olanakları yetersiz olan, kültür, sanat ve bilim etkinliklerinden mahrum kalan çocuklara birçok imkân sağlandı.

  Gerçekleştirilen bir dizi reform sonucunda, eğitim sistemimiz daha modern ve daha özgürlükçü bir yapıya kavuştu. Böylece hangi dine mensup olduğuna, hangi dili konuştuğuna bakılmaksızın çocuklarımız, değerlerinden ayrılmayarak eşit ve özgür eğitim haklarına kavuştular.

  Son 10 yıllık dönemde, eğitimde teknoloji ve bilim ön plana çıkarıldı, ülkemizin her bir köşesine bilgisayar ve elektronik ekipmanlar gönderildi, bu bağlamda yavrularımız teoride değil pratikte de bilimi öğrenme ve uygulama imkânı buldular.

  Gayemiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma idrakiyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemidir.

  Bu itibarla, sahip olduğumuz birikimle daha bilinçli, daha demokratik ve dünyadaki diğer ülkelerin çocukları ve gençleri ile her alanda rekabet gücü olan bir nesil yetiştireceğimize inancım tamdır.

  Bu düşüncelerle, 2014–2015 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle ilköğretim haftasını kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.” Dedi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?