Aynı Anda Üç Nikah Kıyılabilecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Yeni Nikâh Sarayı’nın kaba inşaatı ile kaplama işlemlerinin büyük bir bölümünün tamamlandığı bildirildi. İnce işleri...

Aynı Anda Üç Nikah Kıyılabilecek

  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Yeni Nikâh Sarayı’nın kaba inşaatı ile kaplama işlemlerinin büyük bir bölümünün tamamlandığı bildirildi. İnce işleri devam eden Nikâh Sarayı’nın önümüzdeki aylarda hizmete sunulmasının planlandığı belirtildi.

  Malatya’ya prestij kazandıracak önemli yatırımlar arasında yer alan Yeni Nikâh Sarayı, Bulvarı üzerinde yaklaşık 27 dönümlük alan üzerine yapılıyor.

  Aynı anda üç Nikâh kıyılabilecek
  Yeni Nikâh Sarayı bünyesinde, normal nikâh dairelerine nazaran birçok farklı özellik bulunuyor. 4700 m2’lik kapalı inşaat alanına sahip olan Yeni Nikâh Sarayı’nda aynı anda 3 nikâh kıyılabilecek. Proje içerisinde 1 büyük 2 küçük olmak üzere toplam 3 adet nikâh salonu, 1 adet kafeterya, 8 adet mağaza, 170 araçlık açık otopark bulunuyor.

  167 ton çelik kullanıldı
  Malatya’nın en modern sosyal tesisleri arasında yer alan Yeni Nikâh Sarayı’nın kaba inşaatı yüzde 90 seviyesinde tamamlanırken, ince işlerinin yapımı ise devam ediyor. Proje kapsamında panel kaplama işlerine devam edilirken, makine tesisat işleri ise tamamen bitirildi.

  Dış cephe boyama, iç mekan kapıları ve elektrik işleriyle ilgili çalışmalar ise tamamlanma aşamasına getirildi. İnşaatın tamamlanmasından sonra çevre düzenleme çalışmaları da yapılacak.

  malatya_nikah_sarayi

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. mahmut dedi ki:

   Bu araziye yazik yapilan bina sanki uflesen yikilacak gibi ileriyi gormeyen insanlar la belediyecilik olmaz