Atatürk Anıtı Önünde Kıbrıs Harekatı Yıldönümü Kutlandı

Atatürk Anıtı Önünde Kıbrıs Harekatı Yıldönümü Kutlandı

  Malatya’da Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin şubesi Kıbrıs Barış Harekatının 41. yıl dönümü vesilesi ile tören düzenlendi ve Atatürk anıtına çelenk koyuldu.

  Kıbrıs Barış Harekatının 41. yıl dönümü sebebiyle Malatya’da düzenlenen törende Türkiye Muharip Gaziler derneği şubesi başkanı ve dernek üyelerinin düzenlemiş olduğu törende saygı duruşu, istiklal marşının okunması, Atatürk anıtına çelenk koyulması gibi etkinlikler düzenlendi.

  Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan dernek başkanı Ziya Öztürk 41 yıl önce Kıbrıs Türklerine karşı Rum ve Yunanlıların düzenlemiş oldukları katliam ve zulüme karşı havadan ve denizden Kıbrıs Barış Harekatına katıldıklarını belirtti. 1955 yılında Türklere karşı yapılan sindirme çalışmalarının ve 1963-74 yılları arasında düzenlenen katliamlara karşı ay yıldızlı bayrağın indirilmemesi, ataların mirası Kıbrıs’ın Yunanların eline geçmemesi için savaşıp Türk milletinin şanını ve şerefini dünyaya gösterdiklerini belirtti. Konuşmasını hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet dileyerek ve yaşayan gazilere sağlıklı günler dileyerek bitirdi.

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ