Atatürk Anıtı Önünde Kıbrıs Harekatı Yıldönümü Kutlandı

Malatya’da Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin şubesi Kıbrıs Barış Harekatının 41. yıl dönümü vesilesi ile tören düzenlendi ve Atatürk anıtına çelenk koyuldu. Kıbrıs...

Atatürk Anıtı Önünde Kıbrıs Harekatı Yıldönümü Kutlandı

  Malatya’da Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin şubesi Kıbrıs Barış Harekatının 41. yıl dönümü vesilesi ile tören düzenlendi ve Atatürk anıtına çelenk koyuldu.

  Kıbrıs Barış Harekatının 41. yıl dönümü sebebiyle Malatya’da düzenlenen törende Türkiye Muharip Gaziler derneği şubesi başkanı ve dernek üyelerinin düzenlemiş olduğu törende saygı duruşu, istiklal marşının okunması, Atatürk anıtına çelenk koyulması gibi etkinlikler düzenlendi.

  Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan dernek başkanı Ziya Öztürk 41 yıl önce Kıbrıs Türklerine karşı Rum ve Yunanlıların düzenlemiş oldukları katliam ve zulüme karşı havadan ve denizden Kıbrıs Barış Harekatına katıldıklarını belirtti. 1955 yılında Türklere karşı yapılan sindirme çalışmalarının ve 1963-74 yılları arasında düzenlenen katliamlara karşı ay yıldızlı bayrağın indirilmemesi, ataların mirası Kıbrıs’ın Yunanların eline geçmemesi için savaşıp Türk milletinin şanını ve şerefini dünyaya gösterdiklerini belirtti. Konuşmasını hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet dileyerek ve yaşayan gazilere sağlıklı günler dileyerek bitirdi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?