DOLAR 5,4458
EURO 6,1709
ALTIN 228,0
BIST 103.304
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 12°C
Sağanak Yağışlı

Ankara Genel Seçim Sonuçları 1 ve 2 Bölge

Ankara Genel Seçim Sonuçları 1 ve 2 Bölge
REKLAM ALANI
07.06.2015
A+
A-

7 Haziran 2015 Genel Seçim Sonuçlarına göre, il genelinde oy dağılım oranları;  AK PARTİ, MHP, CHP, HDP ANKARA’dan kaç milletvekili çıkardı?

ankara-secim-sonucu ankara-milletvekili-secim-2 ankara-secim-2-bolge-sonuclari ankara-milletvekilleri-secim ankara-secim-oyoranlari-2015

Ak Parti ANKARA Milletvekili Adayları

1. YALÇIN AKDOĞAN  SİYASET BİLİMCİ

2. AHMET GÜNDOĞDU  EĞİTMEN

3. ALİ İHSAN ARSLAN  YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

4. JÜLİDE SARIEROĞLU  EKONOMİST

5. MURAT ALPARSLAN  AVUKAT

6. ERTAN AYDIN  MÜŞAVİR

7. TÜLAY SELAMOĞLU  MİMAR

8. FATİH ŞAHİN  AVUKAT

9. MEHMET EMİN ZARARSIZ  MÜŞAVİR

10. HASAN ALBAYRAK  MÜŞAVİR

11. ERCAN KINACI  AVUKAT

12. BARIŞ AYDIN  YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

13. MURAT KÖSE  MÜHENDİS

14. HASAN KARAGÖZ  YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

15. HATİCE DEMİRTAŞ  AVUKAT

16. HAYDAR ŞAHİN  AVUKAT

17. FATMA COŞAR KARACAN  AVUKAT

18. MEHMET ALİ CANLI  AVUKAT

ANKARA 2. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. EMRULLAH İŞLER  ÖĞRETİM ÜYESİ

2. AHMET İYİMAYA  AVUKAT

3. LÜTFİYE SELVA ÇAM  MÜHENDİS

4. VEDAT BİLGİN  ÖĞRETİM ÜYESİ

5. AYDIN ÜNAL  GAZETECİ / YAZAR

6. AYHAN YILMAZ ORTA SERBEST/ÖZEL

7. MAHMUT SAMİ MALLI  MÜHENDİS

8. NEVZAT CEYLAN  YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

9. AHMET BABA  MALİ MÜŞAVİR

10. NURİ ELİBOL  GAZETECİ / YAZAR

11. ADEM CEYLAN  YÖNETİCİ – KAMU

12. SELİM CERRAH  YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

13. BÜLENT YAĞMUR  AVUKAT

14. NESLİHAN CENK  MÜHENDİS

CHP ANKARA Milletvekili Adayları 

Ankara            1. Bölge     1       Ayşe Gülsün Bilgehan                 Öğretim Görevlisi
Ankara            1. Bölge     2       Necati Yılmaz             Avukat
Ankara            1. Bölge     3       Tekin Bingöl      Doktor
Ankara            1. Bölge     4       Aylin Nazlıaka            İşkadını
Ankara            1. Bölge     5       Levent Gök        Avukat
Ankara            1. Bölge     6       Ali Haydar Hakverdi            Avukat
Ankara            1. Bölge     7       Bülent Kuşoğlu       Mali Müşavir
Ankara            1. Bölge     8       Hikmet Tepe       Avukat
Ankara            1. Bölge     9       Gamze Taşcıer           Eczacı
Ankara            1. Bölge     10     Emre Doğan       Avukat
Ankara            1. Bölge     11     Selahattin Emre      Avukat
Ankara            1. Bölge     12     Durdu Özbolat    Lise İşadamı
Ankara            1. Bölge     13     Sema Aksoy        Avukat
Ankara            1. Bölge     14     Kazım Sönmez             Emekli
Ankara            1. Bölge     15     Faruk Özdemir               Sendikacı
Ankara            1. Bölge     16     Erdoğan Kılıç            Avukat
Ankara            1. Bölge     17     Birsen Temir      Eğitimci
Ankara            1. Bölge     18     İlyas Güven Eroğlu             Mühendis
Ankara            2. Bölge     1       Şenal Sarıhan            Avukat
Ankara            2. Bölge     2       Murat Emir         Avukat
Ankara            2. Bölge     3       Ahmet Haluk Koç      Doktor
Ankara            2. Bölge     4       Nihat Yeşil          Serbest
Ankara            2. Bölge     5       Alirıza Erbay              Doktor
Ankara            2. Bölge     6       Celalettin Koç     Lise İşadamı
Ankara            2. Bölge     7       Semra Dinçer                 Ekonomist
Ankara            2. Bölge     8       Barış Ozan Vural      Avukat
Ankara            2. Bölge     9       Ali Yılmaz            Avukat
Ankara              2. Bölge10       Servet Ünsaldoktor

Ankara            2. Bölge     11     Selma Ergen      Serbest
Ankara            2. Bölge     12     Haydar Doğan      Yüksekokul  Emekli
Ankara            2. Bölge     13     Abidin Şahin   Yüksek Lisans       Avukat
Ankara            2. Bölge     14     Ufuk Ataç           Mühendis

MHP ANKARA Milletvekili Adayları 

ANKARA (1) 1 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ  İŞADAMI

ANKARA (1) 2 ZÜHAL TOPÇU DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ

ANKARA (1) 3 MUSTAFA ERDEM  ÖĞRETİM ÜYESİ

ANKARA (1) 4 ERKAN HABERAL  İŞADAMI

ANKARA (1) 5 NEVZAT AYPEK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ

ANKARA (1) 6 BİRCAN AKYILDIZ  SENDİKACI

ANKARA (1) 7 SULTAN GÜNDÜZ  PEYZAJ MİMARI

ANKARA (1) 8 AYŞE SİBEL ERSOY  ECZACI

ANKARA (1) 9 İBRAHİM ÇİFTÇİ  İŞADAMI

ANKARA (1) 10 AYTAÇ ÖZEL YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ

ANKARA (1) 11 ESİN GÜREL  AVUKAT

ANKARA (1) 12 ŞENER BEŞİROĞLU  AVUKAT

ANKARA (1) 13 ŞAHİN ÖNALAN  BİYOLOG

ANKARA (1) 14 UMUTCAN GÜNER KAYA  ÖĞRENCİ

ANKARA (1) 15 ALİ KELEŞ LİSE İŞADAMI

ANKARA (1) 16 ÜLKÜ GÖK GÜVEN  AVUKAT

ANKARA (1) 17 PINAR GÜNSEVEN GÜLSOY  MİMAR

ANKARA (1) 18 İBRAHİM KUŞ LİSE İŞADAMI

ANKARA (2) 1 ŞEFKAT ÇETİN  EMEKLİ

ANKARA (2) 2 MUSTAFA MİT  TİCARET

ANKARA (2) 3 HAMİT AYANOĞLU  ZİRMedyaT MÜHENDİSİ

ANKARA (2) 4 YAŞAR YILDIRIM LİSE İŞADAMI

ANKARA (2) 5 MEHMET DAMAR  EMEKLİ SAYIŞTAY BAŞKANI

ANKARA (2) 6 GÜL GÜLSER KILIÇARSLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ

ANKARA (2) 7 MEHMET ALİ TANRIVERDİ LİSE İŞADAMI

ANKARA (2) 8 ALPARSLAN SUCU  AVUKAT

ANKARA (2) 9 TAYFUN ÜNAL YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN

ANKARA (2) 10 MELTEM HATİCE ULUÇ  ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

ANKARA (2) 11 HİKMET DURGUT  MÜTEAHHİT

ANKARA (2) 12 TÜMER ZEYTİN  AVUKAT

ANKARA (2) 13 FATİH GÖZÜM LİSE MÜTEAHHİT

ANKARA (2) 14 BAYRAMALİ TEMİZER YÜKSEKOKUL GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI

HDP ANKARA Milletvekili Adayları 

ANKARA 1. BÖLGE

1) SIRRI SÜREYA ÖNDER

2) SERKAN ÖZKAN,

3) SONGÜL EROL ABDİL

4) PERİHAN KİRAZ

5) FİRDEVS KANTAR

6) CELAL DEMİR

7) ZELAL DENİZ DEMİR

8) MEHMET TEKİN OKAY

9) İSMİHANSARIATEŞ

10) BURCU YILDIRIM

11) BÜLENT DURUKAN

12) NURSEL GÜVENDİR

13) EMİN ÇARBOĞA

14) SÜNDÜZ KELEŞ

15) HÜSEYİN ATEŞ

16) AHMET DEMİREL

17) NAZİK KILIÇ

18) ABDULKANİ TATLISU

ANKARA 2. BÖLGE

1) MAHMUT MENDUH UYAN

2) GÜLSEN ÜLKER

3) AYDIN ÇUBUKÇU

4) NURSEL ÖZTÜRK

5) REMZİYE GÜÇLÜ

6) İSMET YALÇINKAYA

7) İLKNUR YILMAZ

8) KAMBER ATEŞ

9) MEHTAP ÖZKAN DELİDUMAN

10) ORHAN ÇELEBİ

11) MÜNİBE KOÇ

12) GÜLİSTAN AYDOĞDU

13) ŞERİF OTİ

14) DİLEK ERTÜRK

HDP ANKARA‘dan ne kadar oy aldı ? CHP ANKARA‘dan Ne kadar oy aldı? MHP ANKARA‘dan ne kadar oy aldı ? AK PARTİ ANKARAdan ne kadar oy aldı?

7 Haziran 2015 saat 08-17 saatleri arasında oy kullanım işleri bittikten sonra liste ve analizler yerini alacaktır.7 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI 2015 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.