Ankara ‘da Mesleki Eğitim ve Arapça Kursu: 3Bilgi

Türkiye’nin Başkenti Ankara’da Mesleki eğitim alnında uzun yıllardır faaliyet gösteren 3Bilgi Eğitim Kurumları Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitimler organize etmektedir. Yetişkin gruplara...

Ankara ‘da Mesleki Eğitim ve Arapça Kursu: 3Bilgi

  Türkiye’nin Başkenti ’da Mesleki eğitim alnında uzun yıllardır faaliyet gösteren 3Bilgi Eğitim Kurumları Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitimler organize etmektedir. Yetişkin gruplara yönelik yapılan eğitimler alanına uzman deneyimli öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin eğitimlere katılma durumlarına göre esnek saatler ile gruplar ayarlanmaktadır.

  Bilgisayar Kursu
  3Bilgi’nin eğitim verdiği alanların başında gelen Bilgisayar Kursu, genel katılıma açık bir eğitim programıdır. Daha çok kamuda görevde yükselmede ya da KPSS atamalarında istenilen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası için tercih edilen kurslarda ayrıca muhasebe grafik tasarım ya da mimari çizim alanında uygulanan paket programlar da gösterilmektedir. Milli Eğitim müfredatına göre yapılan eğitimlerin sonunda yine MEB tarafından yapılan sınava katılan öğrenciler sertifikalarını alarak kendi istedikleri alanda kullanmaktadır. Yeni güncel yazılım konularında da yapılan eğitimler VİP sınıflarda tam donanımlı bilgisayar laboratuarlarında gerçekleştirilmektedir.

  3bilgikursİşaret Dili Tercümanlığı Kursu
  Ülkemizde 3 milyon işitme engelli vatandaşımız yaşıyor. Bu vatandaşlar ile iletişim kurabilmek adına düzenlenen İşaret Dili Kursu ve İşaret dili Tercümanlığı kursu oldukça yoğun talep gören eğitimlerin başında gelmektedir. Son yıllarda kamu da işaret dili bilen personel çalıştırma zorunluluğu getirilmesi de eğitimin dikkat çekmesinde belirleyici olmuştur. İşaret Dili Kursu Ankara ilinde 3Bilgi çatısı altında verilen eğitimlerden biridir. Katılımcılar eğitimde Türk İşaret Dili’nin temel seviyesini ve ileri seviyesini öğrenerek mezun olmaktadır. İlk seviyeyi tamamlayan kursiyerler ikinci aşamaya geçerek İşaret Dili Tercümanlığı ve Öğreticiliği kursunu alabilmektedir.

  Arapça Dil Kursu Ankara
  İlahiyat Fakültelerinde okuyan öğrenciler ya da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu Arapça Kursu Ankara genelinde tercih edilen dil eğitimlerinden biridir. Öğrencilerin yanında İslamiyet’in Kurtsal Kitabı olan Kuran-ı Kerim’i okuyup anlamak isteyenler için de çok önemli bir kurstur. Son yıllarda Ortadoğu coğrafyasında yaşanan gelişmeler de Arapça dilinin önemini arttırmıştır. Arapça Kursunu tecrübeli Arap kökenli ve anadili Arapça olan öğretmenlerden alarak dili kültürü ile birlikte öğrenebilirsiniz. Eğitim başlangıcında öğrencile seviyelerine göre Silsületü-l Lisan isimli en kapsamlı Arapça Öğrenme kitabı ücretsiz olarak verilmektedir.

   

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?