Alman Online Yemek Dağıtım Şirketi Yemeksepeti’ni Satın Aldı

Almanya‘nın en büyük yemek dağıtım ağı olan Delivery Hero şirketi Türkiye’nin online yemek sipariş şirketi olan Yemeksepeti‘ni 589 milyon dolara satın aldı....

Alman Online Yemek Dağıtım Şirketi Yemeksepeti’ni Satın Aldı

  ‘nın en büyük yemek dağıtım ağı olan Delivery Hero şirketi Türkiye’nin online yemek sipariş şirketi olan ‘ni 589 milyon dolara satın aldı.

  Merkezi Berlin’de bulunan Delivery Hero şirketi açıklamasında Yemeksepeti ile satış işlemi konusunda anlaştıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada Yemeksepeti’nin Türkiye’de aylık 3 milyonluk bir sipariş trafiğinin olduğu ve kazançlı bir yatırım olduğu söylenildi. Yemeksepeti sadece Türkiye’de değil Yunanistan’da da yaygın olarak kullanılan bir şirket olduğu belirtildi.

  Hero’nun yaptığı açıklamaya göre satış nakit ve hisse senedi olarak yapılacağı ve Yemeksepeti’nin sahipleri Delivery Hero’da hissedar olacağı belirtildi.

  Yapılacak olan bu satış işleminin dünya genelinde online yemek satış sektöründe en büyük adım olacağı söyleniyor.

  Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın satış işleminden sonra görevine devam edecek ve Delivery Hero yönetiminde aktif bir rol sahibi olacak.

  Aydın satış hakkında uluslararası hedefler ve yapı olarak kendilerine benzeyen Delivery Hero şirketi ile ortaklık yapacak olmanın kendilerine heyecan verdiğini, bu sayede 15 yılllık deneyim ve birikimlerini global olarak yayma zamanlarının geldiğini belirtti.

  Delivery Hero şirketinin CEO’su Niklas Östberg yaptığı açıklamada Yemeksepeti şirketinin 15 yıldır halen gelişmekte ve büyümekte lan bir yapıda olduğunu, inceledikleri diğer şirketlerin bu potansiyele ulaşamadıklarını ve Yemeksepeti’nin dinamik ve yenilikçi anlayışının Delivery Hero ailesine katılmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

  Delivery Hero şirketi dünya çapında 28 ülkede faaliyet gösteren, 100 binden fazla restoranla çalışan bir adır. Merkezi Berlin’de bulunan yapı 1500 çalışanı ile bugüne kadar Target Ventures, ru-Net, Tengelmann Ventures, Insight Venture Partners, Kite Ventures, Team Europe, Point Nine Capital, Vostok ve Rocket Internet Nafta dan yatırım aldı.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?