Allah Kürtçe ve İngilizce Bilmiyor mu?

Allah Kürtçe ve İngilizce Bilmiyor mu? HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, konuşmasında kabeli pasta kesen akpartililere ve diyanet işleri başkanına yüklendi.Her...

Allah Kürtçe ve İngilizce Bilmiyor mu?

  Allah Kürtçe ve İngilizce Bilmiyor mu? HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, konuşmasında kabeli pasta kesen akpartililere ve diyanet işleri başkanına yüklendi.Her ibadetin istenilen dilde olabileceğini belirten Demirtaş, Diyanet işleri başkanını siyasi parti temsilcisi gibi hareket etmekle ve lüx otomobillere gezmekle suçladı.

  Selahattin Demirtaş’ın CNN TÜRK’e konul olduğu programdan bazı satır başları:

  Diyanet İşleri başkanı hükümete, patrona zeval gelmesin diye uğraşıyor, Diyanet işleri başkanının görevi hutbe neyse onu anlatmaktır, hatta konuşacağı dili belirliyor devlet. Türkçe dışında hutbe veremezsin diyor Diyanet. Niye Allah, Kürtçe bilmiyor mu, İngilizce bilmiyor mu. Kendi yarattığı dili anlamıyor mu Allah? Sen niye engelliyorsun Diyanet olarak?

  Selahattin Demirtaş daha önceki konuşmalarında da trilyonluk makam aracına binip de halka asgari ücretle geçin diye fetva vermek olmaz şeklinde sert çıkışlar yapmıştı.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?