DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 25°C
Parçalı Bulutlu

Akçadağ Belediye Başkanı İddiaları Yanıtladı

Akçadağ Belediye Başkanı İddiaları Yanıtladı
REKLAM ALANI
20.04.2015
A+
A-

Belediye Başkanı İddiaları Yanıtladı, Belediye Başkanı Sayın Ali Kazgan Alevi Köyüne Kepçe Göndermedi  haberimize bir açıklama getirdi.Adı geçen haber tıklayın.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki sondakika44.com olarak haber değeri taşıdığına inandığımız konuları gündeme getiririz.Haberin kaynağı ise akçadağ gündem  ve bizlere gelen ihbar mailleri idi.Bu olay üzerine kendi yaptığımız haber de belirtiğimiz gibi Akçadağ Belediye başkanında açıklama beklediğimizi ve bunu yayınlamak istediğimizi belirtmiştik. (sondakika44.com’un genel yayın editörü olaydan sonra Akçadağ belediyesini arayıp yetkili kişiler ile konuştu ve sözel olarak telefon üzerinden bilgi verildi Genel Yayın Editörümüz ise yazılı bir açıklamayı bize yollamaları halinde duruma netlik kazandıracağımızı belirtmiştik.Unutmayalım ki MEDYA tarafsız şekilde PARTİ ve ETNİK unsur gözetmeksizin HABER YAPAR.

Akçadağ Belediye Başkanının Resmi WEB sitesi üzerinden yaptığı açıklama:

Ali Kazgan,’Bir internet sitesinde’ 17 Nisan Cuma günü “ALİ ASLAN “ARTIK YETER” ve AKÇADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ KAZGAN ALEVİ KÖYÜNE CENAZE İÇİN KEPÇE GÖNDERMEDİ” başlığıyla yayınlanan haberlere ilişkin bir basın açıklamasında bulundu.

İşte Başkan Kazgan’ın ‘O’ Açıklamaları,”Öncelikle belirtmeliyim ki; İnternet Sitesinin 17 Nisan Pazar günkü nüshasında;ALİ ASLAN “ARTIK YETER” ve ”AKÇADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ KAZGAN ALEVİ KÖYÜNE CENAZE İÇİN KEPÇE GÖNDERMEDİ.” başlığıyla yayınlanan haber metni tamamen “YALAN”, yani gerçek dışı bilgilere dayalıdır.

BİRİNCİ YALAN: Bayramuşağı mahallesindeki cenaze konusuyla ilgili olarak hiç kimsenin şahsımla bir görüşmesi olmamıştır. Tamamen bilgim dışında bir konudur.

Ancak; 1193 km2 alana sahip olan Akçadağ ilçesinin çoğu birbirinden kopuk 77 mahalle ve 169 mezrası bulunmaktadır.

Bu kadar geniş bir alana yayılan yerleşim yerlerindeki cenazeler için Kepçe gönderilmesi; çok güç ve maliyetli bir uygulama olacağı için ilçe merkezi hariç hiçbir mahalleye mezar yeri kazma amacıyla kepçe gönderilmemektedir.

Kepçenin; taksi, minibüs gibi bir taşıt değil, bir iş makinası olması nedeniyle mezar kazma gibi yarım saatlik bir iş için sürekli olarak yollarda hareket halinde olması çok daha kısa sürede yıpranmasına ve ekonomik ömrünü doldurmasına sebep olacağından uygulamanın doğru olduğuna inanıyorum.

Her şeye rağmen birileri bu uygulamanın doğru olup olduğu olmadığını tartışabilir. Farklı düşünenler de elbette olacaktır. Her düşünceye, her görüşe saygı duyarım.

Ancak konunun “Alevi-Sünni” ayrımı yapılıyormuş gibi yorumlanmasını ve lanse edilmesini kabul edemem. Bu söylemi en hafif ifadeyle art niyetli bulurum”diye konuştu

Başkan Kazgan Açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İKİNCİ YALAN: Akçadağ Belediyesi olarak hizmet üretmediğimiz iddiası da tamamen yanlıştır.

Kısaca özetlemek gerekirse geçirdiğimiz bir yıllık süre içinde;

-Bir yandan borç, icra ve ipotek bataklığı içindeki belediyenin 11 milyonluk borç yükünü 8 milyon Tl’nin altına düşürdük, kalan borcu yapılandırma kapsamına alıp personel gider oranını azaltarak her ay 200.000 parası kalan bir belediyeye varettik. (Bu arada Belediyenin borcunun, 2.500 TL iken yargı kararıyla 66.000 TL’ye hükmedilen 1997 yılından kalma Necati BÜKER isimli şahsa ait borç örneğinde olduğu gibi sadece bir döneme ait olmadığını da belirtmek isterim.)

-Teknik ve müdürlük yapabilecek kapasiteye sahip personeli neredeyse yok denilecek sayıda,

“Çayocağı” diye nitelendirilen Belediyeyi kurumsallaşmaya taşıyarak iş üretmeye başladık.

-Gölpınar Mahallesi ile Muhacirköy ve TOKİ Evleri önünde toplam 6 adet köprü genişletmesi yaptık, sadece malzemesini alarak çöplük şeklindeki Kademeyi, mezbelelik haldeki Mezbahaneyi, Belediyeye ait bir binayı büyük tadilattan geçirdik, yepyeni yaptık. Aynı şekilde Belediye Hizmet Binası tadilatı devam etmekte ve akabinde gençlerin heyecanla beklediği Halı Sahanın tadilatına başlanılacaktır.

-Akçadağ merkezi, Akçadağ’ın merkezi yapmaya dönük hedefimiz doğrultusunda iki güzergehta toplu taşımacılık hizmetlerine başladık.

-Ramazan ayında 900 vatandaşımıza gıda paketi dağıttık.

-Ayrıca; ilçemizde yaşam kalitesi göstergelerini yukarılara taşıyarak Akçadağ’ı insanlarımızın ihtiyaçlarının karşılanabildiği bir yer haline getirebilmek için hem Merkezi Yönetim, hem de Malatya Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla gerçekleştirilebilecek proje konularını sürekli takip ettik.

Bu kapsamda ilçemizin İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekeleri, İmar Planı, Kentsel Dönüşüm, Katı Atık Aktarma İstasyonu, Spor Parkı, İlçe Otogarı, Kapalı Pazar Yeri, Çarşı, Meydan, Park ve Oyun Alanları, Çiftçilerimizin sulama suyu ihtiyaçalrının karşılanabilir hale gelmesi için Kapalı Sulama Sistemi, Melet Deresi, Taşevler, Kepez, Harunuşağı, Gürkaynak (Başyurt) Göleti, Meslek Yüksek Okulu, Fen Lisesi, Hastane, Kültür Merkezi, Cezaevi Kompleksi, Atlı Sporlar Merkezi, Hipodrom, Levent Vadisi, Sentetik Futbol Sahası, Kapalı Yüzme Havuzu vb. pek çok konu sürekli takibimizde olmuştur.

Vatandaşlarımız bilmelidirler ki; amacımız Akçadağ ilçesini gerçek anlamda bir kent merkezi haline getirmektir. Bu nedenle tüm bu proje konuları sonuç alıncaya kadar takibimiz de olacaktır”dedi

Başkan Kazgan Açıklamlarını şöyle tamamladı:

“ÜÇÜNCÜ YALAN: İlçemize bağlı mahallelerden gelen yol ve içme suyu talepleri için bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi yada MASKİ’nin görevi diyerek kimseyi Büyükşehir Belediyesi veya MASKİ’ye sevketmedim. Belediye Başkanları olarak Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin görevi olan konularda da onlara öncülük ettim, Akçadağ Belediyesi imkânlarıyla da ayrıca destek olmaya çalıştım.

Bu kapsamda; içme suyu arızlarının giderilmesi ve yollara malzeme dökülmesi, büz döşenmesi gibi küçük çaplı yol tamir çalışmalarına destek vermeye çalıştık. Tabi; Dozeri, Greyderi, Silindiri olmayan, sadece 1 adet kamyonu olan bir Belediyenin gücünün yettiği kadar.

DÖRDÜNCÜ YALAN: Yandaşlarımızı işe aldığımız konusudur. Akçadağ Belediyesi olarak bugüne kadar biri sözleşmeli mimar, diğeri de geçici işçi olarak iki kişi işe alınmıştır. Bunlardan birisi alevidir. Hem de akrabalık bağım olan kişilerle birlikte mülakata girdiği halde hiçbir ayrım yapılmamış, alevi yada sünni olduğuna bakılmadan işin ehli olan tercih edilmiştir.

Buna rağmen alevi-sünni ayrımı yapıldığı yaygarası koparanları gayet iyi anlıyorum. Yıllardır alevi kardeşlerimizin oylarıyla ayakta durdukları halde bu insanlara karşı hiçbir fayda ve hizmet üretemeyenler, bu oyları eskisi gibi tutamayacakları endişesine kapılmış olmalılar ki mezhep ayrımı yapıldığı zannı yaratıp oyları tutmaya çalışıyorlar.

Ancak herkes şunu iyi bilmelidir ki;

“ÜLKEMİZİN HUZURU, BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ VE PARTİLER ÜSTÜDÜR. DOLAYISIYLA HİÇ KİMSE, SİYASİ RANT UĞRUNA ALEVİ SÜNNİ KARDEŞLİĞİNİ BOZACAK LAFLAR ETMEMELİDİR.”

Burada bir yanlış da basın aracılığıyla yapılmıştır. Şahsımla ilgili olarak haber konusu yapılan bu kadar önemli bir konu şahsımdan bir bilgi alınmadan haber konusu yapılarak bilmeyenlerin yanlış anlamalarına, gerçek olmadığı halde ayrım varmış sanan alevi kardeşlerimizin bizlerden soğumasına fırsat verilmemelidir”şeklinde konuştu

kaynak: http://www.akcadag.bel.tr/icerikdetay.php?id=75

REKLAM ALANI
YORUMLAR
  1. Akçadağlı dedi ki:

    O halde Başkanım Köyde Mahalle olan yerlere cenazelere mezar kazmak amacı ile kepçe gönderiyor musunuz?

  2. akçadağlı dedi ki:

    başkanım ayrım yapmaz insanı insan olduğu için sever

  3. muhammed dedi ki:

    ali başkan adam ayırmaz hizmet için geldi o işte buda tersini söyleyenlere kapak olsun