Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Metin Tay

25. Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Metin TAY Özgeçmişi: 1968 doğumlu olan Metin TAY, beş çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğudur....

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Metin Tay

  25. Dönem Milletvekili

  ak-partimetintay

  Özgeçmişi:
  1968 doğumlu olan Metin TAY, beş çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğudur. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya‘da tamamlayan Metin TAY, 1991 yılında, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuştur.

  Mesleki Kariyeri:
  İlk görev yeri Elbistan Devlet Hastanesi’nde 1991’de çalışma hayatına başlayan Metin TAY, 1992 yılında resmî görevinden ayrılarak, mesleğini yapmak üzere, Malatya Akpınar’da kendi eczanesini kurmuştur. Malatya Eczacılar Odası’nın Bilim Komisyonu, Nöbet Komisyonu ve Sosyal Etkinlikler Komisyonu’nda çalışmalarda bulunmuş ve Denetleyici görevi de yapmıştır. Üç dönem Büyük Kongre Delegesi olarak Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti seçimlerine katılmış, bir dönem de Merkez Heyeti’nde görev almıştır. Malatya Eczacılar Odası’ndaki birtakım görevleri hâlen devam etmektedir. Metin TAY, beş yıl süreyle de, Serbest Eczacıları temsilen, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda faaliyet göstermiştir.

  Siyasi Hayatı:
  Siyasî hayatına 2002 yılında AK Parti saflarında başlayan Metin TAY, teşkilâtın seçim çalışmalarında, mitinglerinde aktif olarak bulunmuş, 2003’te İl Yönetimi’nde görev almış ve 2007 Genel Seçimleri’nde Aday Adayı olmuştur. 2008 yılında AK Parti’nin Siyaset Akademisi programına katılmış ve Başarı Sertifikası almıştır. AK Partiye üye kaydı çalışmalarını fiilen yapmıştır. 2009 Yerel Seçim çalışmalarında İl Teşkilâtı’nda görev alarak, vekillerin esnaf ve mahalle ziyaretlerinde fiilen bulunmuş, 2010 Referandumu’nda Okul Sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2011 Genel Seçimleri’nde Aday Adayı olmuş ve Temayül Yoklaması‘nda 4. sırayı almıştır.

  2015 Yılı 25. Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Olmuştur.

  Hâlen eczacılık mesleğini sürdürmekte olan Metin TAY, evli ve dört çocuk babasıdır.

  hepbirlikte

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?